Felix Neureuther - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Osobnosti Felix Neureuther

Felix Neureuther

16.03.2019 20:01:59 #1 

Příspěvků: 1033

oblouk

Určitě tu má své místo. Zítra se loučí Felix Neureuther.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

16.03.2019 21:05:46 #2 

Příspěvků: 6114

Harry žena

>> #1, oblouk, 16. 03. 2019 20:01:59

Kruci,jak som zbadal nazov vlakna,uz som tusil…

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

17.03.2019 20:44:16 #3 

Příspěvků: 1033

oblouk

>> #2, Harry, 16. 03. 2019 21:05:46

On je mimořádnej – zdaleka ne jen výtečnej lyžař…

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

17.03.2019 21:10:31 #4 

Příspěvků: 6114

Harry žena

>> #3, oblouk, 17. 03. 2019 20:44:16

Spominali ze je vseobecne oblubeny.

A dnes rozlucka jak sa patri. Uz aby genetici volaco vymysleli s telomermi aj pre lyziarov co by tu mali byt naveky. :}

Nech sa mu dari,skoda ze ho na sklonku kariery tak pribrzdili zranenia.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

18.03.2019 16:46:27 #5 

Příspěvků: 4272

ivan

Felixovi je třeba hodně moc nahlas zatleskat. Byl roky jednou z nejlepších postav mužského WC.

Kdyby se volil Mr. Sympaťák, nejspíš by se popral o vítězství se Svindalem. Nejlíp by měli mít technickou a rychlostní kategorii, aby se dostalo na oba. Škoda, že odcházejí najednou oba, ale makali poctivě a dlouho, je to logické.

To hlavní, oč v alpském lyžování jde, je německý trh. To jsem si nevymyslel, to řekl někdy předloni Waldner. Nakonec je to celé AUDI FIS World Cup. A Felix pro přízeň německého publika udělal moc. Jistě i proto, že měl za sebou jména a osoby rodičů, především Gold-Rosi. Ale nakonec se mu podařilo prokletí epiteta constans „syn Christiana Neureuthera a Rosi Mittermaier“ zbavit a tatíka překonat.

V době, kdy na tom bylo německé mužské sjezdování po odchodu Marcuse Wasmeiera 1994 hodně špatně – na rozdíl od holek – se stal jeho skoro zachráncem. S ním se do TOP 7 ve SL i GS vytáhl exrakušan Dopfer a pak se přidali i další kluci. Za renesancí německé mužské sjezdařiny bylo samozřejmě mnohem víc, ale Felix v tom svou roli sehrál.

Mohl toho vyhrát víc? Zčásti si za to může sám. Jako mladej dost blbnul a do cca 24 či 25 nebral lyžování dost pořádně (to kdysi říkal sám v hezkém hodinovém TV dokumentu, německy důkladném). A když dospěl a srovnal si hlavu, narazil na geniální rok Ivici Kostelice 2011, silného Myhrera 2012, kolísavého Matta, ale hlavně se mezitím rozjel Hirscher, na rozdíl od Felixe vždy pečlivý a poctivý v přípravě. No a pak už roky Felix bojoval o to, aby se nestal dalším věčně druhým good loserem.

Je mu ke cti, že sice vždy byl výsledkově v Marcelově stínu, ale snášel tuto „smůlu“ noblesně a sympaticky. Žádná „válka“ a la Ivica či nyní Kristofersen, zdálo se, že ti dva si navzdory soupeření dobře rozumějí. (Možná by se ale také dalo říct, že kdyby byl Hirschera víc „nenáviděl“, víc by toho možná vyhrál, i za cenu možná menších sympatií neměmecké veřejnosti?)

Moc hezký byl i jeho rozlučkový rozhovor na ZDF brzy po finálovém slalomu. (Němci sice udělali prasárnu, že místo byť krátkého šotu z vyhlášení vítězů s francouzskou hymnou furt jeli jen Felixe live a z archivu, ale to už je holt současný kult hvězd.) Felix byl totiž jedním z nejinteligen­tnějších závodníků. Dobrá genetika: jeho dědeček byl vážený profesor-lékař, i tatík Christian *1949 byl rodinně předurčen k medicíně a dokonce ji jako mladý zkusil studovat. Jenže ta s naším sportem vážně dohromady nejde. Pan profesor to skousával hodně nesnadno… (Tohle také mám ze zmíněného dokumentu.)

Pamatuju, jak si někdy předloni, když byl Felix zraněný, zkusil spolukomentování jednoho WC závodu. Přišlo mi to jako naprostá paráda, nejenom věcně, ale i vyjadřováním. A snad jsem to tehdy někde v diskusi i zmínil.

Líbilo se mi taky, že se občas dokázal ozvat i s trochou kritiky. Sice jen „mírně v mezích zákona“, ale ve sportu zorganizovaném tak, že jeho aktéři jsou vlastně hejno nevolníků, se reálně nedá čekat příliš mnoho.

Dovedl bych si ho velmi dobře představit v TV ARD u točivek kluků místo Marie Hofl-Riesch. (Na ZDF by měli nechat Marca Buchela a na Eurosportu bych rozhodně ještě nevyháněl „dědka“ Worndla.) Ale takovej šikovnej a chytrej kluk může dělat i jiné věci.

V tomhle našem nevelkém sportu byl opravdu skvělou osobností.

(Psal jsem to čistě z hlavy, snad tam nemám faktické lapsy. Detaily kariéry si umíme dohledat na webu.)

28.01.2020 11:20:49 #6 

Příspěvků: 1033

oblouk

Takoví jsme byli…

https://www.facebook.com/…97255702387/?t=2

Teď je to lyžování mnohem pohodlnější a jízdně krásnější,,, Nadšení je menší, osobní oběti obecně téměř zanedbatelné…

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy