Allmountain lyže na rozbitou sjezdovku a smýkaný oblouk - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Sjezdové lyže - poradna před nákupem Allmountain lyže na rozbitou sjezdovku a smýkaný oblouk

Allmountain lyže na rozbitou sjezdovku a smýkaný oblouk

07.12.2019 20:47:07 #1 

hansimat10 muž

Ahoj, hledám radu vás zkušenějších sportovnějších lyžařů. Určitě znáte pocit, kdy tvrdá pista odpoledne povolí, nohy z tvrdých slalomek nebo obřaček bolí a nejradši byste skočili do něčeho „měkčího“. Před lety se mi do ruky dostaly Dynastar Powertrack 84 (176 cm, 123–84–106, R 15) a zjistil jsem, že i na měkčích lyžích můžu jezdit naplno a je to stále zábava. Hledám něco na zabavení, mezi testováním tvrdších lyží. Rád bych vybral ideálně podobné šířky 84 (prostě hrana mezi sjezdovkou a prašanem), měkčí, klidně i pomalejší, ale ostrou lyži, do které se můžu pořádně opřít a hlavně jezdit smýkaným obloukem. Nehledám pohodlí, ale spíš hravost a hlavně něco, co projede i odpolední muldy a zachová si to sportovnější chování. Do 15 tis.

Loni jsem testoval Volkl Deacon 76, ale ty jsou tvrdší a chovají se spíš jako obřačky. Uvažoval jsem i o Dynastar Legend 84, ale nemám osobní zkušenost.

195cm, 70kg, 25 let, agresivnější sportovní lyžař

Dík! Honza

07.12.2019 23:38:26 #2 

PetrAT muž

08.12.2019 07:48:24 #3 

alpič

>> #1, hansimat10, 07. 12. 2019 20:47:07

Zkus Volkl RTM 84 nebo 86, zatím se ještě dají koupit nové lyže, 2–3 roky staré modely, za dobrou cenu. V porovnání s Racetigery se chovají na měkkém zcela jinak, jsou výrazně měkčí a v rozbředlém sněhu jsou naprosto v pohodě. Pozor na čistý led, tam nedrží. Kromě ledu mohu tedy doporučit na jakoukoli sjezdovku, z vlastní víceleté zkušenosti. Smýkaný oblouk jde skoro sám.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy