Memory Fit - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Memory Fit

01.02.2020 00:23:33 #1 

eva žena

Zdravím a chci se zeptat – má smysl si nechat upravit touto technologií nové boty (jsou ještě nejeté, Atomic Hawx Magna), i když po odzkoušení doma jsou příjemně těsné, ale nikde netlačí? A za druhé – v případě, že ano, nebude vadit, že do nich potom nechám udělat vložku udělanou na míru? Ptám se proto, protože vložka je o trochu tlustší, zmenší se prostor v botě a noha bude pak jinak usazená a původní vytvarování nebude přesně sedět, ne? Předpokládám, že s hotovou vložkou nelze Memory Fit provádět, když se vypéká se v troubě. Děkuji

01.02.2020 06:19:45 #2 

M.art.in muž

>> #1, eva, 01. 02. 2020 00:23:33

Pokud nové ještě nejeté lyžáky dobře sedí a nikde netlačí, tak není co upravovat. Pokud ovšem sedí příjemně, tak to je první známka toho, že tomu tak po pár dnech pravděpodobně nebude, protože botička se vyšlálpne a povolí. Noha v nich pak nebude ideálně usazena, bude se pohybovat a může dojít k otlakům, odřeninám… První co bych udělal, je vložka na míru. Ne potom, ale hned na začátku. Vložka na míru je základ.

Rock 'n' Roll Forever...

01.02.2020 09:01:29 #3 

Pavlos muž

>> #1, eva, 01. 02. 2020 00:23:33

Koupil jsem si stejné boty. První týden mě i v nejtenčích ponožkách SMARTWOOL PHD SKI ULTRA LIGHT tlačila malíková hrana u pravé nohy a lehce nárt u levé nohy. Po týdnu na lyžích vše sedí dokonale. Teď už si do nich beru kompresní lyžařské ponožky X-Socks SKI ENERGIZER.

Na tvarování jsem se ptal a s individuální vložkou je to tak, že se nahřívá botička bez vložky a ta se pak vloží do nahřáté botičky a pak do skeletu a tvaruje se. Vložka se nesmí zahřívat spolu s botičkou!

Jo a samozřejmě mám individuálně tvarované vložky. To je základ.

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

01.02.2020 09:37:28 #4 

eva žena

>> #2, M.art.in, 01. 02. 2020 06:19:45

To všechno vím, jenže: osm sezón jsem si zažila v lyžácích o 1,5 čísla menších (mondopoint), t.j skelet o číslo menší a se slabou ponožkou a v zapnutých přeskách OK, ale byly těsně, na krev. Zmrzlé prsty, slezlé nehty, nedokrvování nohou, obouvání a zouvání horor. Koupila jsem vyhřívané ponožky, dobrá věc, jenže jsou trochu tlustší ve špičce. Kombinace s lyžáky se projevila nesnesitelnou bolestí a otokem prostředníčků na nohách od stlačení. Zbytek týdne jsem pak lyžovala bez vložky, to už bylo dobré, ale není to řešení napořád. Jelikož vyhřívání mít musím, vyřešila jsem to novými botami – nemyslím, že budou velké na délku (jsou stejně o půl čísla menší, než mám nohu), šířka, toť otázka, ale jak se ukázalo, s vložkou se prostor ještě zúží. Na hory nejedu závodit, ale užít si to.

01.02.2020 12:56:47 #5 

M.art.in muž

>> #4, eva, 01. 02. 2020 09:37:28

Každopádně ale to chce pár dnů v nových botách odlyžovat a až pak jít kdyžtak tvarovat. Ono se ukáže kde co tlačí. Slezlý nehet z plugů moc dobře znám :-) Bohužel na vině je blbě ušitá botička, všiml jsem si toho pozdě, ale náprava s fénem a chemoprenem zagungovala. Jinak k memoryfit. Nechal jsem si nepatrně vytáhnout nárt a opravdu to funguje tak jak výrobce slibuje.

Rock 'n' Roll Forever...

01.02.2020 17:30:32 #6 

fufas muž

Přesně jak píše M.art.in – pokud nová bota hned z počátku nikde netlačí, tak ji netvarovat! Odlyžujte v ní cca 2–3 dny, vyšlápne se a přizpůsobí vnitřní botička a vše by mělo být ok. Pokud ne, budete přesně vědět, kde Vás to tlačí a při tvarování se na kritická místa zaměří. Při tvarování se do trouby dávají jenom skelety, a vnitřní botička se do skeletu vkládá až po vyndání z trouby. Pokud ale máte anatomické vložky mějte je ve vnitřních botičkách při tvarování. Atomic Hawx Magna je jedna z nejširších dámských bot na trhu, takže by problém spíš být neměl, pokud samozřejmě vyberete správnou velikost.

01.02.2020 20:29:44 #7 

Pavlos muž

>> #6, fufas, 01. 02. 2020 17:30:32

V Harfasportu předtvarovávají samostatně i vnitřní botičku. Urychlují tím proces „vymačkání“ při lyžování. Úpravy skeletu tak přijdou na řadu až v případě, že i poté skelet tlačí.

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

18.02.2020 16:11:58 #8 

Kruťas muž

Možná nesmyslný dotaz, ale nevíte někdo, zda tato technologie ty boty jenom vytahuje, nebo by je mohla i udělat těsnější??

Když agresivita převáží nad elegancí, tak lyžování začíná mít smysl.

18.02.2020 17:42:15 #9 

PetrAT muž

>> #8, Kruťas, 18. 02. 2020 16:11:58

Těsnější umí vacuum fit od Fischer
Ten botu přitlačuje pod tlakem k noze

18.02.2020 18:39:45 #10 

M.art.in muž

Čistě teoreticky by to jít mohlo. Plast je po nahřátí houževnatý, tak by podle mě mohl jít promačknout dovnitř.

Rock 'n' Roll Forever...

18.02.2020 21:33:10 #11 

PetrAT muž

>> #10, M.art.in, 18. 02. 2020 18:39:45

Teoreticky by se určitě řešení našlo
např zasypat botu hromadou písku , který by svým tlakem přitlačil skelet k noze
Ale v praxi (na prodejně) jde nejspíš o pouhé roztažení

19.02.2020 08:22:43 #12 

Miši muž

Samotný proces tvarování na „Memory fit station“ ti botu těsnější neudělá..tam jde víceméně jenom o nahřátí boty v peci (bota je z plastu, který dobře přijímá teplo – rychle se nahřeje a dá se dobře tvarovat), botu si potom obuješ, plast povolí v místech, kde je těsno, bota se rychle zchladí a hotovo…sama o sobě se bota nesmrští a při Memory Fit procesu není na botu vyvíjený žádný tlak, který by botu „tiskl“ k noze…

samozřejmě s nahřátou botou se dá různě pracovat, takže pokud máš nějaké vhodné přípravky, svorky nebo něco podobného, dá se místo klidně tvarovat i směrem „dovnitř“..většinou oblast kolem paty/achilovky a­pod…

bootfitter.cz

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy