Lyziarka zjazd/skialp - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Lyžařské boty Lyziarka zjazd/skialp

Lyziarka zjazd/skialp

08.03.2022 11:04:02 #1 

lapaj

Ahojte,

Existuje take nieco ako univerzalne lyziarky na zjazd a skialp? Resp mate skusenost realnu, a je to pouzitelne, alebo je to kockopes ako zvycajne byva pri multifunkcnych veciach.

Napr toto: https://www.skialpmania.sk/…d-130-19-20/

Vyuzitie na velmi obcasny vyslap (10%), primarne zjazdove lyzovanie.

Chcem sa vyhnut, ak sa da, 2 parom lyziarok, kedze si, okrem financii, neviem predstavit 2× bootfitting torturu.

Diky za pomoc.

D.

08.03.2022 17:31:56 #2 

slowthinker

Já jsem to nikdy neřešil. U té Atomic Hawk myslím udávali, že je o 25% lehčí, což podle mě stejně nemá význam, pokud ti jde o jízdu dolů a ne o čas v kterém vyběhneš nahoru.
Taky mám dva páry bot, pro použití podobné jako ty. Jedny s bootfitingem, druhé měkké abych se do nich a z nich dostal bez nahřívání :-) , a gramy jsem nikdy neřešil. Stejně pokud chceš boty bez bootfitingu, budeš rád když seženeš jakékoli co ti výborně sednou.

10.03.2022 20:06:41 #3 

lapaj

>> #2, slowthinker, 08. 03. 2022 17:31:56

No s mojou nohou/plackou sa bootfittingu nevyhnem. 265/108 Preto to chcem riesit jednymi univerzalnymi lyziarkami, vyuzitelnymi aj na prilezitostny vyslap.

Len nechcem dopadnut tak, ze koli multifunkcii lyziarok to bude tragedia aj v zjazde, a aj vo vyslape (s tym vyslapom ale trosku ratam). Ak ale mate skusenost, ze univerzalnost lyziarok je v zjazde len minimalne na zavadu, tak by som to ozelel. Som len hobik.

Dik.

11.03.2022 21:16:58 #4 

slowthinker

>> #3, lapaj, 10. 03. 2022 20:06:41

Zeptal bych se na nějakém zahraničním fóru, kde bude dostatek lidí co s vylehčenýma botama mají zkušenosti.
Ale zkusím teď napsat za sebe co vím. Předesílám, nejsem expert na materiál, nebo ještě líp, vůbec nic o tom nevím. Občas odjedu nějaký ten freeride.

MOJE SPEKULACE
Nikdy jsem vylehčenou botu neměl. Přemýšlím, v čem může být vylehčená bota horší: Nebude tak tvrdá, bude míň pevná, bude v ní zima …?
Pevnost: asi záleží na tom, co se stane když ti bota praskne, jestli se kvůli tomu zřítíš do propasti nebo ne.
Tvrdost boty pro freeride u jednotlivých lyžařů jsem nikdy cíleně nezkoumal, ale mám pocit (asi podložený), že na freeride se obecně nepoužívá moc tvrdá bota:

FAKTA
Jeden freerider z absolutní světové špičky jezdí na botech 130. Jeden freerider z absolutní české špičky jezdil na botech 150 (a ne na těch nejtvrdších), a když mu táhlo na 40 tak řekl, že to bylo asi zbytečné a začal jezdit dokonce na 110.
Ale třeba mně tvrdá bota vyhovuje (ale já nejsem z absolutní špičky ničeho).

Som len hobik.

:-) to je hoodně široké rozpětí.

Nedávno tady přistálo tohle video s jízdou v hlubokém na konci. Pokud jezdíš podobně, klidně vezmi vylehčené a nic neřeš.
Pokud se v takovém terénu s tím nebudeš takhle šmrdlat a odjedeš to celé na jeden dva oblouky, nebo pokud zajedeš rozumně Jasnadrenalin, tak doporučuju abys dál zjišťoval co taková odlehčená bota vlastně je zač.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy