Výber Freeridovych lyžiarok - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Lyžařské boty Výber Freeridovych lyžiarok

Výber Freeridovych lyžiarok

06.11.2022 21:05:33 #1 

knoly muž

Zdravíčko, potreboval by som poradiť pri výbere botičiek. Majte strpenie asi sa trochu rozpíšem…

Hladám boty s flexom 130, prevažne na zjazd, túri max. 3–4h. Minuly rok som mal La sportiva vega, tie boly moc make, kúpil som ich dost na chytro a tak to aj dopadlo… Lyže mam salomon QST 118 a 106, tie 118 sú na techovom viazku. Plus este Armada Magic J… Do nedávna som jazdil na Salomon Guardian takže s váhou si moc starosti nerobim… :D Aj ked tie vegi boli naozaj prijemne na šlapanie.

Zatial som skúsil Salomon shift 130, Atomic Hawx prime xtd 130, a lange XT3 130. S týchto mali najtvrdší flex určite hawxi. Lange su asi na 2 mieste ale pri nich je úzka špička, dost to bolelo. Chodidlo mam široke 108–110mm. Najlepšie boli teda asi tie hawxi, pri nich mi perfektne sedela pata, akurat trošku som citil tlak v jednom bode v prihlavku a nad palcami maju až moc priestoru, to by šlo teoreticky vyriešit vymedzenim. Salomon mali najmakši flex, tie som koli tomu vylúčil. Vedeli by ste niekto poradit niečo z dobrym flexom a trošku širšou špičkou? Ešte pokukavam po Technica chochise a podla foto a recenzi by mohli byt aj K2 mindbender akurat tam je vraj makši flex… aj ked tomu už moc neverim, pomaly každy ten flex cíti inak.

Tak ak niekto niečo viete poradit, tak píšte píšte píšte… DD

27.11.2022 01:05:28 #2 

peterslvk muž

Zdravim,

Zial, neviem ti sice poradit ale mam otazku. Rozmyslam nad kupov topanok VEGA, prave kvoli sirke. Vacsina lyziarok mi je uzka. Mam viazko Salomon guardian MNC, pisal si ze mas to iste. Nebol problem s kompatibilitou topanky vs toto viazko? Viem ze tam ide nastavit vyska, ale aj tak sa bojim aby to spravne vyhadzovalo. Do tohto viazka by sa skor hodili topanky, nad ktorymi rozmyslas, len ked som pozeral sirku, tak to je okolo 102. Diky

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy