Lyžáky na míru
17.07.2008 15:49:46 #1
(Tomáš, tpalyza@seznam.cz) Dobrý den, neporadil by mi někdo, jestli u nás dělá někdo lyžáky na míru (za Leitnerem se mi nechce)? Mám natolik atypické nohy, že v žádných lyžácích nevydržím déle než 2 hodiny. Vím, že každý namítne, že lyžáky nejsou bačkory, ale mě to dost limituje i při jízdě. Možná by mi pomohla i individualizace skeletu, ale myslím, že to už přijde cenově nastejno. Díky za radu, sezóna se blíží!
17.07.2008 23:40:43 #2
(marťas, ) Záleží na tom co si představuješ pod tím pojmem individualizace skeletu. Pokud máš na mysli to, že si zajdeš k někomu a ten ti vyrobí podle nohy na míru skelet s vnitřní botičkou, tak to ti tedy u nás v česku téměř určitě nikdo nezařídí.Pár pražských skiservisů jakousi úpravu lyžařských bot sice nabízí, spočívá to však ve většinou hodně diletantském nahřátí plastu skeletu a jeho následného roztažení a vyboulení.Tady spíše záleží na zručnostech a zkušenosti.Pokud pouze chceš upravit svoje stávající lyžáky, tak v tuzemsku zatím jedině pomocí tepelného vytvarování. Na nic jiného jsem alespoň nenarazil. Pražská Montana skiservis v Nových Butovicích dělá zatím jenom tvarovací stélky. Co se teda tepelného roztažení bot týče, já osobně jsem udělal celkem dobrou zkušenost s jedním servisem bot ve Zlíně, (více na:http://www.nordica.cz/…-08/kontakty). Musím ovšem říct že úprava skeletu roztažením v tomto mém případě nestačila a boty jsem si dodělal doma svépomocí.
13.09.2008 23:02:30 #3
(magda, mahdam@seznam.cz) jedine Steinach :) je to kousek od Innsbrucku a delaji to tam vyborne :)
15.09.2008 08:41:18 #4
(jarda, ) Pokud v nových nevydržíš 2 hod. tak to je celkem normální,
bota se „usadí“ až po nějakých cca 20 hodinách používání.
Na druhou stranu, pokud v nějakých 2 hodiny jezdit vydržíš, tak bych to
na nutnost výroby lyžáků na mírů neviděl – předpokládám, že jsi
svým dotazem myslel úpravu skeletu podle tvaru nohy. Podle toho z které
části republiky jsi, si pak můžeš vybrat buď uvedeného zlíňáka, nebo
nějaký pražský servis (pokud teda nechceš do ciziny).
Jestliže potřebuješ speciálně tvarovat i vložku do bot, tak kromě
zmíněných Butovic se můžeš podívat třeba na stránky fy. gps-ofa, mají
tam uveden kontakt na akreditované úpravce vložek Formthotics.
10.11.2010 22:47:08 #6
Tvůj dotaz je velmi obecný. Odpověď bude taktéž obecná.
S nohou je třeba zajít k dobrému boot-fitterovi. Ten ti doporučí výrobce, resp. botu, kterou pokládá za nejbližší tvaru tvojí nohy. Botu si koupíš a necháš boot-fittera pracovat. Úprava skeletu, přizpůsobení vnitřní botičky, speciální vložka na míru. V případě, že by to nepostačovalo, může boot-fitter nahradit vnitřní botičku botičkou jinou, kterou ti vytvaruje na míru .
V Česku je málo firem, které to umí, ale nějaké jsou. Špičku úpravců musíš hledat v zahraničí. Tady to umí všechno Sidas a někteří jejich zástupci. Pokud bys dával i nové botičky, tak si za upravu namíru připočti k ceně bot tak cca 10.000 Kč.
10.11.2010 22:51:00 #7
>> #5, Somcai, 10. 11. 2010 21:45:18
Zásadní záležitosti přesahující běžné úpravy dělá Strolz. Najdeš na webu, centrála Lech am Arlberg (plný provoz bývá až od začátku prosince), udělají botu i pro patologické případy.
11.11.2010 14:42:42 #8
ahoj.díky za odpovědi.Včera jsem byl v té firmě v Praze na Tyláku a tam mi sdělila pani že to co mám já ještě neviděla.Prý mi může pomoci jen částečně.Proto potřebuji někoho kdo umí bud vyrobit na míru botu nebo dost upravit.Myslím že vyrobit by bylo lepší!!Můžete mi dát odkaz na web stránky hledal jsem Strolz a vylezl bazar a nějaké ptákoviny.Mnohokrát děkuji
11.11.2010 15:14:25 #9
>> #8, Somcai, 11. 11. 2010 14:42:42
Nech sa páči:) Stolz Austria Strolz USA
Strolz je pojem,počítaj s cenami cez 1000 EUR
29.11.2017 09:34:04 #10
Ahoj, máte někdo dobré reference na Fischer Vacuum Fit v Brně?
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.