Univerzálka pro přechod z "rovných" na carvingove lyze - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Univerzálka pro přechod z "rovných" na carvingove lyze

13.11.2008 23:47:45 #1 

administrator

(BJ, ) Čau, chtěl bych si pořídit nové lyže. Měřím 182 cm a vážím 70 Kg. Uz 7 let jezdim na „rovných“ lyžích Head a nastal čas (konečně mám nějaké penízky) na koupi nového náčiní. Moje „jezdím“ vychází asi na 3 týdny čistého času ročně, tak týden české hory, zbytek trávím na svazích Vysočiny. Považuji se za mírně pokročilého lyžaře s preferencí kratších obloučků, ale ne 100%, a sem tam mě to táhne mimo upravené svahy, nebo na nějaký menší skok. Carvingove lyze jsem zatím nezkoušel, bohužel. Mám poměrně nízký cenový strop-5500Kč. Po pročtení některých starších témat zde sem se rozhodl pořídit si univerzálku, čiže allround/allmou­ntain, nebo jak to který výrobce pojmenovává (jestli je v tom rozdíl, nevšim sem si, odborníkům se předem omlouvám za neznalost). Taky sem vyzvěděl, že pokud chci brát lyži na výlety mimo upravené sjezdovky, měl bych si pořídit o něco širší. Nuže, vybral sem si nasledující: Sporten spider 160cm (modelový rok 06, nebo 07/08) model 06: http://www.sport365.cz/…m-lyze-2006/ model 07/08: http://www.sporten.cz/…i/product:83 Typově jsou dle mého skromného názoru stejné, jenom cena je (pro mě) jiná. Model z roku 07/08 mohu sehnat za 5200Kč i s vázáním, model 06 o tisíc méně. Pusťte se do mě, za jakékoliv postřehy, podněty nebo kritiku budu vděčný.

14.11.2008 09:50:39 #2 

administrator

(zbyněk, kupcikz@quick.cz) myslím že je to dobrá volba. modelové řady se neliší, takže je jedno jaký to bude ročník. jenom se bojím že 160 cm je na tebe málo. pro začátek to asi půjde, ale pokud se budeš chtít trochu rozjet nebude ti tato délka stačit

14.11.2008 15:07:47 #3 

administrator

(BJ, ) Pravda je, že i prodavači v kamenném obchodě mi doporučovali delší, většinou od 165 více, což by odpovídalo tradičnímu doporučení výrobců –5 až –15 cm od vlastní výšky. Měl bych tedy radši zvolit 170cm model? Zprvu se mi zdály poměrně dlouhé. (Pozn.:Vím, že nejlepší by bylo vyzkoušet je přímo na svahu a pak se rozhodnout, ale než budu mít takovou možnost, tak zase nebudu mít finance na takovou investici.)

14.11.2008 18:51:49 #4 

administrator

(palo, kovwclkp@stonline.sk) Ak preferuješ dlhšie oblúky a občas aj terén , kľudne ber tie 170-tky. Ak dávaš prednosť krátkym oblúčikom a prevažne na upravenej trati, potom ber kratšie. Ja striedam 3 páry- 120cm ( jarné žľaby), 155 cm(tvrdá upravená pista) 180 cm ( terén). Ak si doteraz jazdil menšiu dĺžku ako 170 cm (čo predpokladám) prechodu na dlhšie lyže sa neboj. Podľa mojich skúseností už po 3 jazdách na dlhších lyžiach( jásné že najprv opatrne) si obstojne zvykneš, po jednom dni ani nevieš, že si niekedy jazdil inú dĺžku.

14.11.2008 19:20:15 #5 

administrator

(BJ, ) Budu mít spíš opačný problém, doteď sem používal lyže délky 180cm, nové budou určitě kratší.

15.11.2008 00:19:44 #6 

administrator

(MirkoCarver, ) Pro přechod na carving bych doporučil lyže s radiusem do 12m, klidně 150ky. Čím menší radius, tím rychleji se naučíš carvovat. Zkus se podívat a zeptat na carv.cz.

15.11.2008 08:43:22 #7 

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) tu odkazy na ten server – přitom jsou na něm na jakýkoliv odkaz v textu na něco jinýho velmi citliví.´Podobně na jakkoli odlišnej názor na lyžování – třeba, že se zatáčka dá dělat jinak než po vnitřní :-)… – celý léto byl server úplně mrtvej a tak se sem vydali na lov dušiček :-)

15.11.2008 11:03:23 #8 

administrator

(Pavlos, ) Se Sportenem rozhodně neuděláš chybu.
Letošní kolekce je naprosto stejná s loňskou, proto se ti vyplatí zajet do Nového Města do jejich firemní prodejny a koupit si lyže přímo tam. Mají je za velice zajímavé ceny.
Nebo si zavolat na 566 654 356 a zjistit si nejbližšího partnera=prodejnu v místě bydliště.
Nedávno jse mbyl např. ve Sport Tichý & Doležal ve Světlé nad Sázavou a mají tam loňské a předloňské modely za ceny od 2590,– Kč !!!

15.11.2008 14:52:30 #9 

administrator

(BJ, ) to MirkoCarver: A co když se naučím carvovat a budu chtít delší lyže, mám si pořídit nové? Na to nebudu mít:( Navíc, nechci lyže čistě na carving – viz můj uvodní příspěvek.
to Honza: Na tom serveru je hodně užitečných informací, ale člověk je musí brát s rezervou, jelikož autoři jsou velice vyhranění. Hlavně mi přijde, že nijak nehledí na potřeby lyžaře, prosazují pouze jeden směr a styl, ostatní jako by neexistovaly, což je pro čtenáře poněkud matoucí. Největší výtku ovšem zaslouží webdesign fóra, nemožnost třídění témat a opačné chronologické řazení ho sráží na kolena, musel jsem projít asi 10 stránek, abych získal odpovědi jen k jednomu tématu. Ale tohle je hodně offtopic.
to Pavlos: Zajel bych si do prodejny sportenu velice rád, z domu to mám opravdu kousek – 7km, bohužel mám momentálně náročný studijní plán a dřív než za měsíc se domů nepodívám. Jejich ceny ale nijak závratné nejsou, od překupníka je můžu mít právě za výše zmíněné ceny, od prodejny sportenu asi o 1500Kč levněji. Předloňský model Daemon jsem dokonce našel na internetu za pouhé 2000Kč. U tohoto modelu vidím ale problém v tom, že se na něj musí vrtat vázání(aspoň si to myslím,nezjišťoval jsem to 100%), což by mohla být nevýhoda, kdybych chtěl lyže nedej bože vyměnit, čiže staré prodat.

15.11.2008 21:29:51 #10 

administrator

(Pavel_Elan_SLX, ) BJ: pokud chceš začít s carvingem, tak lyže spíš kratší. 170cm je už dost moc, prodavačům nevěř, většinou tomu moc nerozumí. 160cm je na krátký oblouk akorát. Server carv.cz nepodceňuj. To že se na něm přes léto nic neděje je logické, lidi dělají něco jiného, nelyžují. Možná ti to na první pohled přijde příliš radikální, ale pokud se naučíš jezdit bez hůlek po vnitřní s rotací do oblouku, tak pak nemáš problém jezdit jak po vnitřní tak s váhou na obou, s hůlkama i bez, s rotací i bez. S hůlkama, s protirotací a váhou na vnější lyži už totiž jezdit umíš. Pokud věříš na postupné přeučení STEP-BY-STEP z techniky snožných smyků, tak přeju pevné nervy. Já si pamatuju, že když jsem poprvé lyžoval na svých slalomkách, tak jsem trpěl a nadával si za blbý kup, protože to bylo hrozné, smykem to nešlo, ale ten úžasný carving se jaksi nekonal. Tak jsem pak podle návodu z netu hodil klasiku za hlavu a učil se všechno jinak. První rok jsem byl na FUNu přímo závislý, ale pak na delších sjezdovkách jsem zase vzal do rukou hůlky a nebyl problém jet krátký oblouk bez rotace s váhou 50/50. A ještě jedna věc – píšeš, že jezdíš hlavně u nás na horách a Vysočině. To znamená většinou krátké, nepříliš prudké sjezdovky. Právě na nich si s carvingem nejvíc vyhraješ a uvíš sám, že čím radikálnější, tím víc „FUN“.

23.11.2008 19:45:59 #11 

administrator

(JohnyPes, ) Ahoj, uz jsem prave psal o sportenech ve dvou vlaknech, prave pred chvili, tak zkus mrknout. Přesně spidery 160/14,5 jsem jezdil, jako moje první lyže po 207cm/R50 odhadem :) . Ale tedka jezdim SL06 155/11,3 což mi vyhovuje vic. Pokud budes preferovat carving, tak doporucuju je v servisu donutit posunout botu vice na stred, ala slalomka, v tom je prave univerzalka spacificka, ze ma botu vice vzadu a vic smykuje a hure se nuti do rezanyho oblouku, nicmene to zni hur, nez to v realu je, vetsi roli hraje radius. Subjektivne muzu rict, ze R11,3 oproti 14,5 je podstatne lepsi. ___ S tim hlubokym snehem, sice vytlak 170 bude vetsi nez u 150cm, ale podstatne vice se ti budou motat a budou neohrabane a netocive, takze i zde vol 150cm (viz. moje zkusenosti s Sline 116cm, ostatni vlakna). Kazdopadne na dovadeni v metrovym prasanu nejsou ani jedny.____ Resume: Doporučuju poridit Spider 150/12,5, levnejsi. ____P.S: Lyze nepozna, jak ses vysoky, pouze jak ses tezky, poucka s delkou dle vysky je pekna blbost, tezsi lyzari (90kg) kvuli driftu musi mit dl. tak 160cm – to jen ze ve sportech obcas delaji hodne zabedneni manici se znalostma z 60let.

Ahoj

H.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

17.10.2017

Atomic Redster

Závodní řada Redster je v kolekci firmy Atomic již ...
16.10.2017

Madman ski - lyže z chebských kasemat

Ne každý ví, že výroba lyží má svou historii i v Kr...
15.10.2017

Novinky v lyžařském oblečení na ISPO 2017

Mnoho nových trendů se každoročně objevuje i v lyža...
12.10.2017

Kam s dětmi na lyže: doma, nebo zahraničí?

Obecně rozhoduje věk dítěte a jeho dovednosti. Poku...
11.10.2017

Zemřel Adolf Klepš, náčelník HS Krkonoše

V úterý 10. října ve Fakultní nemocnici v Hradeci K...
10.10.2017

Lyžařské boty vždy pohodlné: jak na to

Sjezdové lyžařské boty dlouhou dobu odolávaly a z v...

Diskuze o lyžování

Lindsey Vonn-Kildow

včera 22:24:03 od fischerbl

PETRA VLHOVÁ

včera 21:27:16 od Martin47

Jan Hudec

včera 21:21:46 od Martin47

[Analyzátor]: aklubic - č. 2

včera 21:19:34 od Martin47

Klínovec: [Středisko]

včera 20:01:33 od fischerbl

Dámské lyže