Přebroušení skluznice - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Přebroušení skluznice

13.03.2009 17:58:06 #1 

administrator

(Tonda Trnka, ) …je vůbec k něčemu dobré skluznici přebrousit?Nebo je to jen estetická stránka.

13.03.2009 20:31:04 #2 

administrator

(ivan, ) Pokud dobře rozumím zadání, je to dobré tehdy, když je tato operace nutná či vhodná: 1. když je skluznice hodně poškrábaná nebo jinak poškozená, 2. když je silně zoxidovaná, 3. když je třeba vytvořit strukturu, 4. když je třeba přeúhlovat hrany tak, že skluznice bude zasažena.

13.03.2009 21:16:02 #3 

administrator

(Tonda Trnka, ) Jako myslel jsem,jestli to něčemu vadí,když jsou na skluznici rýhy…a na co potřeba tvořit strukturu?Brácha si chce teď přebrousit hrany a skluznice je celkem dost poškrábaná a neví jestli je to nutné či ne… brousit skluznici.

13.03.2009 22:41:47 #4 

administrator

(ivan, ) Taková dilemata se obvykle spojují se slovesem „muset“: „musí se skluznice přebrousit“? Často na to odpovídám „musíme jenom umřít“. Je to nutné? Nutné je vyrovnat se s berňákem nebo se stárnutím. Jiné věci jsou spíše „vhodné“ či „záhodné“ a „nutnost“ je individuálně daná požadavky a náročností. Co my víme, jak se na to brácha dívá?

13.03.2009 22:48:12 #5 

administrator

(arsi, ) Tonda,ivan ti odpovedal hneď v bode č.1,ale poviem ti to stručne.Ak si chce tvoj brácho prebrúsiť hrany sám je tvoja otázka zbytočná.Asi by mu to nedalo nechať sklznicu neopravenú.Ak to chce sať do servisu,tak nech mu prebrúsia aj sklznicu.Je to len malý servis,bude to lacné.Štruktúra nutná nie je.Ale ak ako sám píšeš:„skluznice je celkem dost poškrábaná“ ,už tam teda nejakú zaujímavú štruktúru máte:-)))

14.03.2009 00:01:08 #6 

administrator

(ivan, ) Zrovna dneska jsem o tom přemýšlel. Dopoledne se nahrnuli lyžaři, že jim lyže vůbec nejedou. Jak by mohly: nedávno napadlý nemetamorfovaný sníh byl silně mokrý a na to padal nový velmi mokrý. Tolik vody prostě nemůže klouzat, na jakékoliv skluznici se vytvoří silný vodní film a „přicucnutá“ lyže neklouže. I když se lyže opatřila trochu hydrofobním nánosem vosku, ten vysoký obsah vody zůstával. Chtělo to co nejhrubší strukturu a přemýšlel jsem, jestli by nebyla poničená skluznice paradoxně nejlepší (rýhy by sloužily jako dezén odvádějící vodu). Ale nakonec se zdálo, že parafín zafungoval, nejzoufalejší asi skončili někde v hospodě a zbytek se s tím nějak pral… (a tolik lyží jako dneska jsem snad v jednom dnu dosud nikdy nenamazal, rotační kartáč zpíval, furt jsem ostřil cidlinu, naopak se nebrousilo :-)))

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

20.10.2017

HARFASPORT oslavil svých 20 let vskutku pestrými novinkami!

Přichází podzim, a tak se z obchodů postupně vytrác...
20.10.2017

Sníh zaplaví Česko i Slovensko. Snow Film Fest startuje 18. října

Celovečerní pásmo špičkových filmů o zimních sporte...
19.10.2017

Jak učit děti lyžovat: hlavně hrou!

Začneme od úplného začátku. Když dítě nechce lyžova...
19.10.2017

SNOW 104 market - lyže 2017/18 + Supertest

Zima se blíží a s ní i čas doplnit či obnovit si ly...
19.10.2017

Stöckli 2017/18

Švýcarská značka letos přichystala pro své zákazník...
19.10.2017

Na Černé hoře se zasněžuje, sezóna možná už od poloviny listopadu

Ačkoliv jsou teploty na vrcholu Černé hory stále na...