Filmy a videa o lyžování - SNOW.cz
Domů Video

Video uživatele Lukáš Vavrda - SNOW

Do lyžařské videogalerie patří vaše jízdy, závodníci i výlety do středisek. Máte nebo znáte neodolatelný spot či celý film ze sjezdovky i mimo ni? Přidejte ho kliknutím na „Vložit nové video“!

+
Vložit nové video (po přihlášení)

Jak se hodnotí freeridová soutěž?

Cílem systému hodnocení je umožnit v kterýkoli den vyhrát jakémukoliv stylu jízdy. Ať už je silnou stránkou jezdce strmý terén, big air, technické triky nebo rychlost, každý styl by měl být schopen vyhrát, pokud v ten den jezdec jednoduše předvedl nejpůsobivější jízdu. Jezdci by neměli přizpůsobovat své ježdění nějakému systému; systém by měl být p...

Největší backflip na FWT

Před pár lety v BC během Freeride World Tour skočil Yu Sasaki masivní pyramidu, šlo o čistý skok neuvěřitelné výšky, kterým nám vytřel zrak. A letos to samé skočil Max Hitzig, ale přidal si k tomu backflip. Tohle je možná jedna z nejlepších jízd na FWT vůbec, také podle toho byla ohodnocena, za tuto jízdu dostal Max nevídaných 97,67 bodů.

FWT Andora

Ordino Arcalís, Pyreneje (2.2.2023) - druhá zastávka freeridové World Tour proběhla v podobných sněhových podmínkách, jako ta první. Z výkonů stojí za to se rozhodně podívat aspoň dvě novicky. Molly Armanino, která se velmi odvážným výběrem linky zařadila na druhé místo, a v poslední jízdě ji z vítězného křesla sesadila s náskokem téměř čtyř bodů k...

FWT teaser Ordino Arcalís 2023

Druhá zastávka freeridové World Tour tradičně probíhá v Andoře, letos podle podmínek proběhne závod mezi 2. a 9. únorem. Druhá freeridová session zůstává v Pyrenejích, podmínky zůstávají podobné jako při prvním letošním závodu v Baqueira Beret. Zatím to tedy vypadá, že se závod pojede hned 2. 2. 2023 okolo desáté hodiny ráno (CET), "více informací ...

Co dělá Lindsey Vonn v noci?

Legendární americká lyžařska Lindsy Vonn si v noci místo odpočinku zaskočila sjet sjezdovku Streif v Kitzbühelu, která je považována za nejtěžší sjezdovku na světě. Pár světel na cestě a osvětlené brány, neuvěřitelná rychlost a síla v podání závodnice, která už nemusí světu nic dokazovat. Video v Hahnenkammu natočila produkce Red Bull.

Olympijský formát skialpu

V roce 2026 bude nově na OH skialpinismus. Ve videu vidíte jednu z jeho forem, tzv. sprint. Podobný závod bude i na programu ZOH v Cortině, jde o fyzicky a technicky extrémně náročnou několikaminutovou akci.

Tip na eko lyžování

Klimatickou změnu pociťujeme my, lyžaři, velmi intenzivně v několika rovinách. Kromě té faktické, kdy nám ubývají lyžařské dny, se velmi často setkáváme se sociálním útiskem - za posledních pár let jsme si vyslechli třeba, že lyžování je ze své podstaty neekologické, nebo se při něm nejvíce šíří choroby. Taková slova s klidem vyvracíme, a v tomto v...

Dynastar M-Tour 99

V tomto videu vidíte test skialpových lyží Dynastar M-Tour 99. Podrobné parametry a test vychází v časopisu SNOW 142 (8.12.2022).

Fischer Transalp 90 Carbon

V tomto videu vidíte test skialpových lyží Fischer Transalp 90 Carbon. Podrobné parametry a test vychází v časopisu SNOW 142 (8.12.2022).

Ski Trab Ortles 90

V tomto videu vidíte test skialpových lyží Ski Trab Ortles 90. Podrobné parametry a test vychází v časopisu SNOW 142 (8.12.2022).

Komerční tipy