Filmy a videa o lyžování - SNOW.cz
Domů Video

Video uživatele Lukáš Vavrda - SNOW

Do lyžařské videogalerie patří vaše jízdy, závodníci i výlety do středisek. Máte nebo znáte neodolatelný spot či celý film ze sjezdovky i mimo ni? Přidejte ho kliknutím na „Vložit nové video“!

+
Vložit nové video (po přihlášení)

Trailer: La Liste 2, freeridový masterpiece Jérémie Heitze

Když Jérémie Heitz sjel ve filmu La Liste nejikoničtější alpské svahy, legenda extrémního lyžování, „skier of the impossible“ Silvain Saudan mu vzkázal: „Dokázal jsi to ve Švýcarsku, teď to musíš dokázat ve světě“. A taková výzva se neodmítá, takže produkce Sherpa Cinemas spolu s Red Bullem (už toto spojení je příslibem magické podívané) vyrazila s...

Vývoj loga Salomon

Lyžařská značka Salomon má nové logo. Na jeho vývoji pracovaly tři týmy. Video shrnuje dosavadní loga i návrhy, které vyústily v nový, jednoduchý design. Více o vývoji a nových trendech se dočtete zde.

Kaskádie, BC - ráj freeridových "mashrooms"

Tzv. "mashrooms" jsou zasněžené kaskády kamení, které jde slyžovat / seskákat. Tvarem připomínají shluk hub, odtud jejich název. V Britské Kolumbii je oblast, která už svým názvem evokuje takové lyžování - Kaskádie.

Skifi: lyžování a fyzika

Třetí Newtonův zákon říká, že akce vyvolává reakci - pokud na něco působíme silou, působí na nás stejná síla v opačném směru. Takže když v letu zapůsobíte silou na těleso, mělo by vás roztočit. Bude to fungovat? Skok na lyžích se závažím a následný švih by měl teoreticky zapříčinit rotaci do salta. Aplikovaná fyzika v lyžování.

Zub: lyžovat z Dents du Midi je splněným dětským snem

Máte nějaký dětský sen, něco, na co koukáte téměř každý den, ale nikdy jste se neodvážili do toho jít? Paul de Groot takhle snil o sjezdu úzkého žlabu z Dent du Midi, a ve videu projektu Hidden Faces jej radostně realizuje. Na YT kanálu Hidden Faces doporučujeme také další videa o lyžování, především ...

Markus Eder: Freeridové MUST SEE

Markus Eder a Redbull. Fakt pecka, tenhle sjezd, při kterém projíždí mimo jiné ledovcovou galerií, kdy to vypadá, že bude pohlcen ledovou jeskyní a už nikdy nespatří sluneční svit... A spousta jednoduchých, ale skvěle postavených a natočených triků... Málo co je "Must see", ale tenhle Markusův mistrovský artový počin opravdu je.

FWT 2020: Vítězná jízda Ordino Arcalís Leo Slemett

Francouzský freerider Leo Slemett a jeho jízda v roce 2020 na Freeride World Tour v Andoře.

FWT 2020: Vítězná jízda Ordino Arcalís Hedvig Wessel

Norská reprezentantka na Freeride World Tour a její vítězná jízda v Andoře v roce 2020.

Rancho: Historie lyžování

Rancho web show je zábavný lyžařský pořad, ve kterém se známý francouzský freeskier Enak Gavaggio vžívá do fiktivní postavy výstředního Rancho, a přibližuje různé formy lyžování a s ním souvisejících aktivit. V posledních dvou dílech srozumitelně představuje celou historii lyžařského sportu od úplných prapočátků.

Po stopách skialpového závodu Patrouille des Glaciers

The Faction Collective se vydává na trasu legendárního závodu, jednoho z prvních a dodnes nejnáročnějších skialpinistických závodů Patrouille des Glaciers z Zermattu do Verbier. Kromě skvělých záběrů z lyžování se také dozvíte, jak vypadalo vybavení prvních závodníků, nechybí ani autentické dobové záběry.

Komerční tipy