Sjezdové lyžování - videa - SNOW.cz
+
Vložit nové video (po přihlášení)

Freeridový film Les Étoiles De La Terre

Dvouleté ponoření do života lyžaře Victora Galuchota, následování jeho poetické vize alpských ledovců a praxe vysokohorského freeride lyžování.

Radek "Raketa" Čermák lyžuje na autě!

Rychlostní lyžování na sněhu je jedna věc, ve které je Radek Čermák opravdu dobrý. Co ale rychlostní lyžování na střeše auta? Další příběhy o rychlostním lyžování najdete ve SNOW 145.

Na lyžích na střeše auta (2018)

Lyžování má mnoho podob. Britský rychlostní lyžař Jan Farrell na střeše BMW M2 na okruhu Jarama v Madridu dosáhl naměřené rychlosti 180 km/h (2018). Více i méně bizardní příběhy rychlostního lyžování najdete ve SNOW 145.

Na lyžích na střeše auta (1985)

Lyžování má mnoho podob. Solné pláně Bonneville v Utahu, Vescoův speciální stroj Little Giant 444 a lyžařský světový rekord 260 km/h Američana Cridlanda (1985). Více i méně bizardní příběhy rychlostního lyžování najdete ve SNOW 145.

Na lyžích na střeše auta (1971)

Lyžování má mnoho podob. Jeden z průkopníků lyžování na střeše auta byl Jungle Jim Hunter v roce 1971. Více i méně bizardní příběhy rychlostního lyžování najdete ve SNOW 145.

Dočkáme se lyže z odpadků?

Malá skupina designérů, produktových vývojářů a expertů na výzkum a vývoj z celého Salomonu se podívala na výrobní odpad kolem sebe a přemýšlela, co by byli schopni vytvořit pouze s použitím materiálů, které se měly vyhodit. Ušpinili si ruce a začali se probírat různými druhy plastů. Polypropylen, PU a PA... Poté s drtičem a tepelným lisem experime...

Krvavec (Slovinsko)

Jednodenní návštěva Slovinska, tentokrát jeho největšího alpského střediska. Opět platí to samé, co pro Vogel, Kanin, Kranjskou Goru - jsou to Alpy, ale taktrochu po Česku. Kratší sjezdovky, větší fronty, nižší ceny, pro náročnější lyžaře stačí půl dne lyžování. Mohu doporučit jako výlet v rámci vícedenní lyžovačky v rakouských Korutanech nebo jako...

Vogel (Slovinsko)

Pokud hledáte důvod, proč tolik Slovinců jezdí lyžovat do Rakouska, vyzkoušejte některé z větších slovinských středisek, například Vogel. Zjistíte, že Slovinci jsou na tom podobně jako Češi - za opravdu dobrou lyžovačkou holt musí k sousedům. Doma je čekají výrazně menší areály, horší dopravní obslužnost, starší a místy až archaické vleky a lanovky...

3 in 1 v Heidi Alm

Těžko určit kategorii, kam video zařadit, když během jednoho dne stihnete běžky, po nich snowboard a na závěr ještě výšlap na skialpech. Ale je v tom sníh, hory a slunce a to je nejdůležitější. A navíc mám pocit, že o tomto schigebietu jste na Snow.cz ještě nečetli.

SNOW tour 2023 - Salamandra

Slovenský resort Salamandra s jednou červenou sjezdovkou leží v srdci Štiavnických vrchů daleko od přeplněných středisek i městského ruchu a bude zajímat hlavně rodinky s dětmi, které preferují klid a komfort nebo ty, kteří mají rádi ideálně vše na jednom místě.

Komerční tipy