Filmy a videa o lyžování (strana: 9) - SNOW.cz
Domů Video

Video (strana: 9)

Do lyžařské videogalerie patří vaše jízdy, závodníci i výlety do středisek. Máte nebo znáte neodolatelný spot či celý film ze sjezdovky i mimo ni? Přidejte ho kliknutím na „Vložit nové video“!

+
Vložit nové video (po přihlášení)

Trailer: La Liste 2, freeridový masterpiece Jérémie Heitze

Když Jérémie Heitz sjel ve filmu La Liste nejikoničtější alpské svahy, legenda extrémního lyžování, „skier of the impossible“ Silvain Saudan mu vzkázal: „Dokázal jsi to ve Švýcarsku, teď to musíš dokázat ve světě“. A taková výzva se neodmítá, takže produkce Sherpa Cinemas spolu s Red Bullem (už toto spojení je příslibem magické podívané) vyrazila s...

Vývoj loga Salomon

Lyžařská značka Salomon má nové logo. Na jeho vývoji pracovaly tři týmy. Video shrnuje dosavadní loga i návrhy, které vyústily v nový, jednoduchý design. Více o vývoji a nových trendech se dočtete zde.

Kudy vede trať nového závodu MATTERHORN CERVINO

Na konci října 2022 se pojede premiéra nového sjezdu Světového poháru, dlouho připravovaného MATTERHORN CERVINO vedoucího ze Švýcarska do Itálie. Podívejte se na vizualizaci tratě, kde závodníci mají dosáhnout až 135 km/h.

Kaskádie, BC - ráj freeridových "mashrooms"

Tzv. "mashrooms" jsou zasněžené kaskády kamení, které jde slyžovat / seskákat. Tvarem připomínají shluk hub, odtud jejich název. V Britské Kolumbii je oblast, která už svým názvem evokuje takové lyžování - Kaskádie.

Skifi: lyžování a fyzika

Třetí Newtonův zákon říká, že akce vyvolává reakci - pokud na něco působíme silou, působí na nás stejná síla v opačném směru. Takže když v letu zapůsobíte silou na těleso, mělo by vás roztočit. Bude to fungovat? Skok na lyžích se závažím a následný švih by měl teoreticky zapříčinit rotaci do salta. Aplikovaná fyzika v lyžování.

Zub: lyžovat z Dents du Midi je splněným dětským snem

Máte nějaký dětský sen, něco, na co koukáte téměř každý den, ale nikdy jste se neodvážili do toho jít? Paul de Groot takhle snil o sjezdu úzkého žlabu z Dent du Midi, a ve videu projektu Hidden Faces jej radostně realizuje. Na YT kanálu Hidden Faces doporučujeme také další videa o lyžování, především ...

Passo Stelvio z dronu: stav ledovce 25. 7. 2022

Záběry z dronu ukazují, v jakém stavu je ledovec nad průsmykem Passo Stelvio. Lyžařský areál funguje jen v létě, nicméně z důvodu nevhodných podmínek byl provoz letos ukončen, nebo přinejlepším přerušen již v průběhu července.

Komerční tipy