SNOW 63 vychází ve čtvrtek 27. října 2011
148 stran


Novinka!!!

Nově lze časopis koupit i v elektronické podobě!

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.
Více na http://cs.publero.com/titul/snow

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat v e-shopu SNOW!


Prolistujte si kompletní časopis v elektronické podobě!
Ve SNOW 63 najdete 4× SKIPAS ZDARMA a jeden voucher na nákup lyží:

Kněžický Vrch (Česko), Donovaly (Slovensko), Wildkogel (Rakousko) a Scuol (Švýcarsko)

Víc na www.skipas-zdarma.czPár tipů z obsahu:

Závodníci z kopečka

„Jó kdybysme měli Alpy, to by byla jiná,“ říkáme a slýcháme. Absence pořádných terénů je naší velkou nevýhodou, tak co velkého od závodníků čekat? Samozřejmě je lepší mít velké hory s množstvím různorodých terénů a tratí hned u domu. Neznamená to ale, že kluk či děvče vyrůstající bez nich to nemůže nikam dotáhnout.
Sjezdová reprezentace - fungujeme opravdu jako tým

Letošní letní příprava našich reprezentantů sjezdařů nesla neobvyklý prvek – sešli se ke společnému soustředění v Zermattu. Dny strávené společně na sněhu si pochvalovali snad všichni a tradice by prý měla pokračovat. Základem každého reprezentanta je ale individuální příprava. Jak letos proběhla a jaké plány mají členky a členové našeho reprezentačního áčka?
Povolení to zařídí

Minule jsme si bohatě doložili význam rytmu a režimu se střídáním napětí a povolení. Tentokrát se v už praktické části dostaneme ke slíbené aplikaci na sněhu.
Lyže a ženy - test lyží 2011/12

Kdo trochu přemýšlí o životě a lyžování, nemohl se tomu vyhnout – narazit u lyže na vlastnost nebo charakterový rys, který obvykle bývá projevem čistě ženským. Použít příměr s dámskou tématikou iniciuje i fakt, že lyže je rodu ženského, takže když třeba o lyži řekneme „ta mě pěkně nakopala“, hned se nabízí druhý význam. A nemusíme svou fantazii hnát do vysokých otáček, abychom větu přenesli i do světa vztahů a žen.

Zde také video z testovacího týdnu ve švýcarském Lenzerheide.Vzduch nad zlato

aneb jak je to s druhou vrstvou oblečení
V minulém SNOW jsme si povídali o solích (a iontech) stříbra, které dokáží takřka pohádkově bojovat s bakteriemi a tvorbou zápachu v textiliích. Ovšem pokud se zaměříme na naše „tepelné království“, o které je v zimních měsících radno dobře se starat, naším nejmocnějším pomocníkem bude vzduch, nejlepší dostupný izolant.
Bezpečnost nadevše!

Každý lyžař by měl mít základní informace o bezpečném pohybu na horách. O to víc, má-li se v horách postarat o dítě. Zdá se to jako samozřejmost, ale praxe ukazuje, že tyto informace v dnešní době má a používá překvapivě málo lyžařů.
Optická šálení - Strašidlo se svatozáří

Z vodních kapiček složená oblačnost či mlha a sluneční paprsky – tak málo stačí a je tu další úžasný optický jev.
Mountain
The best SNOW photographers
PIZ BERNINA 4 048 m - jediná čtyřtisícovka Východních Alp

Mezi absolutní špičku mezi alpskými skialpinistickými regiony patří masiv Bernina – bohatě zaledněné pásmo hor v jihovýchodním cípu Švýcarska. Přesněji v Horním Engadinu, který spadá do největšího švýcarského kantonu Graubünden.
Štýrsko - zelená lyžařská líheň

Štýrsko je úrodnou krajinou pahorků i velehor a zároveň kolébkou lyžařského sportu. V roce 2013 pohostí lyžařské mistrovství a tuto událost ctí jako svůj velký svátek.
Kronplatz - ikona dokonalosti

Kompaktní jihotyrolská lyžařská hora Kronplatz s převahou méně náročných, ale širokánských sjezdovek na bezlesém vrchlíku oslní počtem i pohodlím kabinkových lanovek a bezprecedentní péčí o sjezdovky včetně non-plus-ultra výkonného zasněžování.
Speciál

Nový Zéland - lyžování na druhém konci světa

18 tisíc kilometrů – taková vzdálenost dělí Česko od Nového Zélandu. Je to pro nás nejvzdálenější místo na Zemi, kam si můžeme zajet na lyže. Jižní polokoule nedisponuje takovými možnostmi lyžování jako severní hemisféra. většina Světových horstev se nachází na severní polovině zeměkoule. vše­obecně teplejší podnebí jižní polokoule, způsobené větší plochou moře, zimním sportům také moc nepřeje a zajistí maximálně čtyřměsíční lyžařskou sezónu, obvykle od půlky června do půlky října. Navzdory těmto nevýhodám ale patří Nový Zéland k významným lyžařským zemím a je hlavní lyžařskou destinací jižní polokoule – což potvrzují i profesionální lyžařské týmy, které jej při své letní přípravě velmi často využívají.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 63!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE.