V leckterém středisku si můžeme nechat svou denní „výkonnost“ snadno změřit čipovým skipasem a následně se pochlubit před přáteli. Pokud vám toto EKG ukáže 10, 20, či dokonce 30 výškových kilometrů, stále nebudete mít ani polovinu toho, co si 22. března v jihotyrolském Speikbodenu naložil Oliver Kern. Nový světový rekord činí 60 874 výškových metrů za den, přičemž padl i rekord ve zdolaném převýšení za hodinu – nyní dosahuje 5 550 metrů.

Rekordman z Mnichova vyrazil lanovkou vzhůru v 6.55 hod., tedy více než hodinu před obvyklým spuštěním vleků, Krátce po východu slunce už stál na nejvyšším bodě areálu Sonnklar ve 2 400 m n. m. V plné síle zdolal prvních pět sjezdů za rovnou hodinu, takže v 7.55 hod. byl na světě první rekord. Dosavadní výkon 4 490 výškových metrů za hodinu vylepšil o více než kilometr.

Honba za výškovým lyžařským rekordem pak trvala celý den a ještě značný čas po setmění. Jelikož Speikboden nemá osvětlené sjezdovky, musel si Oliver Kern vystačit s čelovkou. Po více než 15 hodinách nepřetržité jízdy – ve 22.09 hod. – byl rekord zlomen. Sjezd do údolí, který od horní stanice kabinkové lanovky měří 5,5 km, tak zdolal 58x a k tomu ještě několik dalších jízd z nejvyššího vrcholu Sonnklar. Celkem na „tachometru“ natočil 361 km sjezdu.

Speikboden si vytipoval jako příhodné středisko pro světový rekord díky rychlé kabinkové lanovce, která překonává výškový rozdíl 1 022 m a sjezd podél ní přitom není ani příliš dlouhý, ale ani příliš únavný.

Oliver Kern drží čtyři další světové rekordy v lyžování a navštívil na sedm set lyžařských středisek.