Breckenridge - lyžování - SNOW.cz
Foto

Solidně rozsáhlý terén s varhánkovými dálnicemi i kotlem prašanu, kouzelné městečko Divokého západu a dobrá dostupnost z Denveru jsou důvodem, proč je Breckenridge oblíbenou seznamkou s Coloradem. Skipas mimoto pokrývá i nedaleké resorty Keystone, Arapahoe Basin, Vail a Beaver Creek, jejichž návštěvu by byl hřích vynechat.

Breckenridge - sjezdovky

31%19%36%14%
155 celkem sjezdovek (km)
954 rozloha sjezdovek (ha)
218 zasněžování (ha)

Breckenridge - lanovky a vleky

vlek
5
sedačka
7
sedačka expres
9
kabinka
1
40680 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

2926-3963 m n.m.1037 m

Mapa sjezdovek

Breckenridge - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Breckenridge - lyžování

Breckenridge, bývalé těžařské městečko ve viktoriánském stylu, je příjemným protikladem většiny známých coloradských středisek budovaných jako pohodlná noclehárna. Město žije a budí chuť se tu projít, nakouknout do obchůdků se suvenýry nebo povečeřet v restauraci.

Hlavní lyžařský terén tvoří 4 hladce propojené vrcholy s jednoduchými názvy Peak 7 až 10. Jsou zalesněné a v hustém sledu pročesané jakoby narýsovanými dálnicemi sjezdovek s převýšením do 500 m. Každý z vrcholů je obsloužen jednou či dvěma páteřními expresními sedačkami. Typicky jsou tratě tohoto nezáludného bludiště v horních partiích středně strmé a dole pak velmi mírné. Až na freeridové strže Peaku 9 a 10 jsou ovšem poměrně jednotvárné s jednou dominující vlastností, a tou je šířka. Nejpoctivěji „červené“ z nich jsou na mapách i v terénu značené modro-černě, čímž se Breckenridge přibližuje evropskému značení tratí (v Americe jinak znají jen zelené „školní“, modré „náročnější“ a černé „nejnáročnější“ až „expertní“, obvykle neupravené).

Nad úroveň Peaků vybíhá 4sedačka Imperial Express, jejíž výstupní stanice je nejvýše položenou v Severní Americe (3 914 m) a sjezdovka vedoucí odtud po hřebeni dolů je velmi pravděpodobně i nejvýše položenou upravovanou tratí na světě. Nezapomenutelný je výhled korunovaný strmým sjezdem, anebo výšlapem na Peak 8 Summit (3 963 m), který zpřístupní ještě výživnější žlaby (Imperial Bowl, Georgs, Thumb). Další freeridový terén s černými tratěmi je přístupný v nižších bezlesých partiích mohutného Summitu.

Z nejméně ambiciózního Peaku 7 roluje asi šestice modrých tratí pro rychlý, ale odpočinkový oblouk. Vrchní a střední pasáž Peaku 8 se propadá více, a proto po jeho úbočí klesají černé anebo modro-černé tratě – vždy s dlouhým plošším dojezdem. Údolí mezi „8“ a „9“ je semeništěm diamantových tratí (double-black) – extrémně svažitých boulových lesních průseků. Samotná „9“ je opět prošpikována vesměs nenáročnými ranvejemi. „Desítka“ je strmější, ale ani zde náročnost nepřekračuje naši červenou.

Každý den pořádá resort bezplatnou prohlídku areálu s průvodcem a sjezdovky křižují dvoučlenné hlídky, které k vám přiskočí s nabídkou pomoci, jen co se na chvíli zastavíte.

Jednodenní návštěvníci snadno zaparkují na (placeném) parkovišti na kraji města, odkud je moderní kabinka (Breck Connect Gondola) přiblíží na úpatí Peaku 8. Zpět do města lze sjet po zelené Four O´Clock (příhodně pojmenované podle času poslední jízdy zdejších lanovek), poblíž záchytného parkoviště. Na úaptí Peaku 9 se tyčí i uniformní ubytovací komplexy, z nichž lze po francouzsku nastoupit přímo na svah.

Breckenridge - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

260

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 2 - 5 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • carvingové eldorádo v lese lehčí až střední obtížnosti
  • nejvýše položená sjezdovka na světě (3 914 m)
  • bezlesé freeridové mísy v nejvyšších partiích
  • rychlý přesun mezi jednotlivými vrcholy
  • pitoreskní viktoriánské městečko

Minus:

  • hlavní terén je poměrně jednotvárný
  • jen několik strmějších sjezdovek
  • odpolední návrat na parkoviště lanovkou

Odkazy

St. Anton am Arlberg / Arlberg

St. Anton am Arlberg / Arlberg

St. Anton am Arlberg / Arlberg

St. Anton am Arlberg / Arlberg

St. Anton am Arlberg / Arlberg

St. Anton am Arlberg / Arlberg

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 87
Otevřené sjezdovky 0 z 302 km