Na vrcholku hory ve výšce 1 244 metrů, odkud je nádherný výhled do okolní krajiny, se sbíhají všechny vleky a lanovky a odtud se rozjíždějí sjezdovky všech náročností. Tu pravou tu najde jak začátečník, pro kterého je určena především modrá Dámská či Turistická, tak zkušenější lyžař, který se spustí po černé pistě nazvané poněkud naturalisticky Zabitý. Pro vyznavače delších středně těžkých tratí je připravena Přemostěná, kratší Pařezovka nebo Slalomák. V případě bohaté sněhové nadílky je zde ještě možnost využití sjezdovky Jáchymovská a s ní i stařičké jednosedačkové lanovky, která je ovšem určena spíše pro otužilce z důvodu cca 15minutového (ne-li delšího) výjezdu zpět na vrchol.

Klínovec
V den mé návštěvy 9.12.2008 (úterý) se již od rána rýsovala perfektní lyžovačka. Z podhůří Krušných hor bylo na vrcholcích vidět slunko, všude bílá nadílka a pohádkově omrzlé stromy. Cesta probíhala bez větších komplikací, a tak jsme cca po 45 minutách od našeho výjezdu z Karlových Varů parkovali na bezplatném parkovišti u spodní stanice třísedačkové lanovky. Stereotypní vybalení věcí, oblečení, lyžáků, helmy a dalšího vybavení mi zabralo jen pár minut, a tak jsem stál u okénka s prodejem skipasů mezi prvními.
Dorazil jsem právě včas, bylo těsně před devátou ranní a vleky se rozjížděly. Tedy, abych byl konkrétní, hrstce nadšenců jako já, která si přivstala a těšila se na po ránu perfektně upravenou sjezdovku. Cesta na vrchol Klínovce trvá jen pár minut, při kterých se člověk může rozhlédnout do širokého okolí - v případě jasného počasí jako dnes.
Mé očekávání se pomalu naplňovalo, stál jsem na samém vrcholku, teplota byla lehce pod bodem mrazu, kolem mne sněhem hustě obalené stromy a nad mou hlavou pomalu se rozlévající slunce, jehož svit získával na intenzitě. Spustil jsem se poprvé po lehce ztvrdlé sjezdovce směrem do údolí a vychutnával čistý horský vzduch všude kolem mne…

Klínovec
Klínovec