„*Milka se řadí mezi nejvýznačnější sponzory lyžařských sportů již 17. sezónu a před čtyřmi lety založila profesionální lyžařský tým Milka Ski Girls,*“ osvětluje vznik celého projektu brand manažerka značky Milka Klára Titlbachová. V týmu Milka Ski Girls hájí fialové barvy pětice veleúspěšných lyžařek a kromě Šárky Záhrobské sem patří také Maria Riesch z Německa, Tina Maze ze Slovinska, Michaela Kirchgasser z Rakouska a Ingrid Jacquemond z Francie. Každá ze sportovních krásek letos v rámci nového projektu Milka Alpine Beauties převzala patronát nad jednou z ohrožených horských lučních květin. Během podzimu již lyžařky v roli modelek absolvovaly zajímavé fotografování v alpské přírodě za účasti předního sportovního fotografa Huberta von Hohenlohe. Teď na úvodním závodu letošního světového poháru v Söldenu lyžařky ukázaly na veřejnosti nové helmy s květinovými motivy.

Bronzová medailistka z posledních Olympijských her Šárka Záhrobská se díky Milka Alpine Beauties stala patronkou hořce, který roste v Krkonoších, kde sama vyrůstala. Šárka si pro letošek klade cíl pokusit se vystoupat na stupně vítězů na chystaném

Mistrovství světa a bodovat ve světovém poháru. Ochranu horské přírody však považuje za neméně významný úkol: „*Na alpském lyžování se mi líbí především to, že mohu trávit hodně času na horách, v krásné přírodě. Právě proto bych chtěla, aby přírodní krásy českých hor a pohled na rozkvetlé louky dělaly radost ještě dalším generacím*,” jak sama říká. Významným partnerem celého projektu se v České republice stala Správa Krkonošského národního parku. Symbolem KRNAPu je právě hořec a tak se spolupráce se značkou Milka na ochraně horské přírody dostala do těch nejpovolanějších rukou. Milka a KRNAP spolu chystají řadu aktivit, které mají pomoci vrátit hořec i další ohrožené druhy květin zpět na krkonošské louky. V průběhu této zimní sezóny se do projektu budou moci aktivně zapojit také všichni návštěvníci českých a moravských hor.
Více o jednotlivých akcích najdou zájemci již brzy na webových stránkách www.milka.cz, www.krnap.cz a na Facebooku.