Kryštof Krýzl skončil poprvé ve své kariéře na stupních vítězů v EP (2. místo), bodovali i Martin Vráblík a Petr Záhrobský, když skončili na 16., resp. 17. pozici. Pro Vráblíka to bylo rovněž jeho historicky nejlepší umístění v Evropském poháru, Záhrobský byl v EP v obřáku dosud lepší jen letos v únoru v italském Madesimu, kde dojel 14.

"První kolo mi technicky vyšlo, neudělal jsem žádnou chybičku a byl jsem čtvrtý se ztrátou 0,4 sekundy. To mě hrozně uklidnilo. Byl to totiž můj první obřák v letošní sezóně a protože mám letos za sebou už tři výpadky ve slalomu, tak jsem byl před závodem dost nervózní. Druhé kolo jsem už jel v klidu, ale v to, že to dopadne takhle skvěle a budu na bedně, jsem moc nedoufal," uvedl po závodě spokojený Kryštof Krýzl, který si tímto výsledkem připsal na své konto i životní FIS body (s velmi nízkou hodnotou 7.18).

Evropský pohár pokračuje v Reiteralmu zítra slalomem a pozítří superobřím slalomem. Super-G už se Krýzl nezúčastní, neboť odlétá za moře na výše uvedený Světový pohár do Beaver Creeku, kde bude již tuto neděli startovat právě v obřím slalomu.

Výsledky:
1. Hirscher (Rak.) 2:06,27
2. KRÝZL (ČR) -0,17
3. Noesig (Rak.) -0,31
.
.
.
16. VRÁBLÍK -1,26
17. ZÁHROBSKÝ (oba ČR) -1,39.