"Je to paráda bodovat dvakrát za sebou ve slalomu Světového poháru, zvláště když se mi to podařilo v Kitzbühelu a nyní ve Schladmingu, v takových prestižních závodech s vynikající diváckou atmosférou. Opět mi skvěle držely lyže a důležité bylo i to, že jsem tady ve Schladmingu nebyl poprvé. Je to určitě i o zkušenostech, že člověk není vykulenej ze sjezdovky i z toho, kolik tady fandí lidí při závodě," uvedl český reprezentant v bezprostřední reakci na svůj úspěch. Byly to už jeho páté letošní body v SP.

Kryštof Krýzl
Pro nejbližší svěťákové klání, nedělní slalom v Ga-Pa (poslední to závod před mistrovstvím světa ve Val d'Isere), se Kryštof těšil, že zde spolu s Filipem Trejbalem zopakují double z loňského roku - tehdy jako první čeští sjezdaři v historii dokázali oba dva bodovat v jednom a tom samém slalomu Světového poháru. "Bohužel Filipa od včerejška bolelo břicho a jak ukázalo dnešní vyšetření v nemocnici ve Schladmingu, jednalo se o zánět slepého střeva. Proto tu rovnou podstoupil laparoskopický zákrok. Je mi to moc líto, že nemohl do závodu nastoupit, protože se na něj hodně těšil. Všichni mu nyní držíme palce, aby se stihnul dát zdravotně do pořádku pro mistrovství světa," dodal Krýzl.

V celkovém hodnocení Světového poháru se Kitan s prozatimním souhrnným ziskem 78 bodů zařadil již na průběžnou 64. příčku a ve zbytku sezony bude v SP útočit na stobodovou hranici. Tu se zatím žádnému českému závodníkovi v jedné svěťákové sezoně nepodařilo prolomit... "Já nad tímhle moc nepřemýšlím, jdu závod od závodu," uzavřel závodník Dukly Liberec.