Český reprezentant si připsal na své konto 36 bodů, celkem jich už v letošním ročníku Světového poháru nasbíral 81, což ho momentálně řadí na 22. místo celkového hodnocení SP, navíc v pořadí slalomářů se po dvou odjetých závodech propracoval již do první desítky. Ondrův dosavadní rekord v celkovém zisku bodů v jedné svěťákové sezóně přitom činí 147 bodů z loňského ročníku, nyní se tedy zdá, že by tento výsledek mohl závodník Dukly Liberec brzy překonat, zvláště pokud zopakuje takový úspěšný víkend jako teď v Savojsku.

"S víkendem ve Val d'Isere jednoznačná spokojenost. Po včerejšku jsem byl fakt hotovej a i dnes to byl strašně těžký slalom. Nevěděl jsem, jak na tom dnes budu a jsem samozřejmě nadšený z toho, že to takhle nakonec dopadlo. Obě mé jízdy byly kvalitní. Hodně lidí mi také po závodě gratulovalo," vyznal se český sjezdař z bezva pocitů, které ho zaplavily bezprostředně po skončení závodu.

Náročnost závodní sjezdovky ve Val d'Isere povětšinou řádně zamíchá startovním polem a patřičně ho proseje. Dnešek nebyl výjimkou. V obou kolech skončila řada předních borců, to ovšem nijak nesnižuje výkon naší sjezdařské jedničky. "Takový je slalom. V prvním kole jsme to měli těžší my, co jsme startovali s vyššími čísly, ve druhém kole se nejlepší třicítka obrátila a my, co jsme jeli vepředu, jsme měli určitou výhodu méně rozbité trati," zdůraznil Ondra Bank, jenž se na výslednou sedmou příčku propracoval z 19. místa po prvním kole.

Z jeho třech reprezentačních kolegů na startu byl nejblíže k postupu do 2. kola Filip Trejbal. Tomu už před závodem uteklo o jedinou pozici místo v nasazené třicítce a stejný "pech" měl i v samotném klání, v němž byl 15 setin sekundy od účasti v druhém dějství a to jako první nepostupující slalomář. "Jel, tak jak měl. Měl to trochu podržet a to by na druhé kolo stačilo. Udělal ovšem dvě, tři malé chyby a ty ho připravily o postup," vysvětlil Trejbalův osobní trenér Luděk Strejček a doplnil ke svému svěřenci v pozitivním duchu: "I když jede v prvním kole trochu více na jistotu, pořád je to dostatečně rychlé na postup. V tom vidím určitě zlepšení, Filip jezdí více rytmičtěji, více do toho dává hlavu."

Ani Kryštof Krýzl (40. místo) nebyl na hony daleko od pokračování v závodě. Zaostal za elitní třicítkou o 61 setin sekundy, což byl vzhledem k tomu, že se po nedávném zranění kotníku teprve dostává do závodního tempa, sympatický výkon. Nezklamal ani Martin Vráblík, v závodě na 46. místě, se ztrátou 1,34 sekundy na posledního postupujícího do druhého kola.