Ondřej Bank nastupoval ke své jízdě ve druh0m kole jako šestý od konce a ukázal, že mezi sjezdařskou elitou je už jako doma. Ačkoliv podjel jednu z prvních branek, nerozklepala se mu kolena a pokračoval velmi agresivním stylem až do cíle. Fantastickou jízdou se o téměř půl vteřiny vyhoupl na první místo před Švéda Olssona.

Už v té chvíli bylo zřejmé, že získá nejlepší umístění v závodě obřího slalomu Světového poháru vůbec. Zatím bylo jeho životním výsledkem dvanácté místo právě z Alta Badii přesně před rokem.

Nahoře bylo už jen pět soupeřů, ale v absolutní světové špičce je obrovská konkurence. Švýcarský veterán Cuche českého lyžaře o 14 setin porazil a Francouz Fanara se nejrychlejším obřím slalomem druhého kola vyhoupl na vedoucí příčku s náskokem více než půl vteřiny před Cucheho a Banka.

Přesto se třicetiletý Čech ještě o jednu pozici posunul. Po prvním kole třetí Svindal z Norska byl ve druhé jízdě výrazně pomalejší a v celkovém součtu skončil dvě setiny vteřiny za viditelně spokojeným Bankem. Ve Světovém poháru bodoval počtvrté za sebou a v oblíbeném obřím slalomu si připsal body už podeváté v kariéře.

Zdroj: www.idnes.cz

Celý článek zde: http://sport.idnes.cz/…lyzovani.asp?…