Snowkiting je v Čechách poměrně nový, ale možná vůbec nejrychleji se rozvíjející zimní sport. Vyhýbá se přeplněným sjezdovkám, frontám u vleků a netýká se ho ani vydřený a zledovatělý svah. Pro své přednosti si získává stále více nadšenců, kteří na něj nedají dopustit. Přináší dosud nepředstavitelné pocity, uspokojení a obrovskou míru svobody. Sport je ideální pro sportovce s lyžařskými či snowboardovými zkušenostmi, ti budou mít cestu ke snowkitingu mnohem snazší.

Základem sportu je řiditelný drak, tzv. kite, který je poháněn větrem. Dobrá řiditelnost draka je nezbytná, neboť právě ona zaručuje vyvinutí potřebného tahu pro pohyb snowkitera. Obecně se dá kite použít k tažení po nejrůznějším povrchu – po vodní hladině na prkně, plováku, wakeboardu nebo na suchu na moutainboardu, kolečkových bruslích, skateboardu nebo při jízdě na buggyně. V zimně pak nabízí alternativu pro jízdu na lyžích nebo na snowboardu, a právě tyto dvě varianty jsou považovány za nejsnazší. Na začátek, navíc pro nadšence těchto zimních sportů, je proto snowkiting ideální.

Snowkiting přináší kombinaci výšky, rychlosti, boje s přírodním živlem a vzrušení, prostě aktivní odpočinek, který je v dnešní době tolik potřebný. Řadí se mezi adrenalinové sporty, ale pokud nepřeceňujete své síly a posloucháte rady zkušenějších, pak je zcela bezpečný.

Česká republika a Slovensko navíc nabízejí více než vhodné podmínky. Množství zakulacených kopců, náhorní plošiny plné pastvin, dostatek sněhu i větru vytvářejí z naší vlasti přímo snowkitingový ráj. V lokalitách jako jsou Oderské vrchy, Orlické hory, Vysočina, Krušné hory a mnohých dalších, které si vyhlídnete, se můžete oddávat tomuto návykovému sportu. Kdo vyzkoušel, nedá na něj dopustit.

www.kiteboarding.cz
www.kite-kurzy.cz