Stále metr sněhu, perfektně upravené sjezdovky se základem technického sněhu i 35 kilometrů běžeckých stop. Navzdory současné mírné oblevě nabízí Ski areál Klínovec v Krušných horách nadále ideální podmínky pro zimní sporty.
Ne náhodou proto v letošní sezoně míří na Klínovec stále více rodin s malými dětmi, které mohou vleky využívat bezplatně. Z celkem 8 kilometrů sjezdovek, o jejichž kvalitu se stará 45 sněžných děl, si totiž vybere úplně každý – od naprostého začátečníka, přes vyznavače adrenalinové jízdy až po snowboardisty hledající nejlépe upravenou U-rampu na českých horách.

Mimochodem – od zahájení sezóny 2010/2011 vyrobila sněžná děla na Klínovci už více než 100 000 krychlových metrů technického sněhu, který odolá i vyšším teplotám. „*Jediným důsledkem oblevy je trochu nižší návštěvnost. Chceme ale všechny zájemce o špičkové lyžování ujistit, že na Klínovci jsou teploty nadále kolem nuly či těsně nad ní a sjezdovky se nacházejí v bezvadném stavu,*“ láká všechny váhající Martin Píša ze Ski areálu Klínovec.
I proto se vedení Ski areálu rozhodlo vyjít všem návštěvníkům s akční nabídkou: 14. do 28. ledna platí na všechny vleky mimosezónní ceny. Celodenní skipas tak vyjde na 480 Kč, namísto 530 Kč. Děti narozené po roce 2005 mají za doprovodu rodiče vleky zdarma.

Vedle lyžařských podmínek může tento areál nabídnout i novinku v podobě rozšířeného servisu pro rodiny s dětmi: vedle nezbytné půjčovny vybavené i bezpečnostními helmami jde především o inovovaný Miniareál (Dětský Skipark s lanovkou G) a rovněž službu hlídání dětí po dobu, kdy jsou jejich rodiče na sjezdovkách nebo v běžecké stopě. Denně aktualizované informace na www.klinovec.cz nebo na www.facebook.com/klinovec.