V rozhovoru v novinářské mix-zóně po skončení závodu bylo na našem reprezentantovi patrné jasné zklamání. "Tisíckrát jsem si řekl, že nikdy nepojedu na jistotu, protože jsem na ní nejel ani v Kitzbühelu, ale dneska jsem bohužel takhle - příliš opatrně - ve slalomu jel a to je vždycky špatně. Jsem na sebe strašně moc naštvanej," neskrýval emoce Ondra, jehož slalomový čas byl dnes až v pořadí dvanáctým nejrychlejším.

Jak přiznal, před startem slalomu byl v pohodě a necítil na sobě známky velké nervozity, zlom však nastal v okamžiku, kdy se příliš nepovedly slalomové jízdy jeho velkým soupeřům útočícím zezadu, např. Jansrudovi či Ligetymu a Zurbriggenovi (oba dva dokonce nedokončili). "Věděl jsem, že jich hodně přede mnou vypadlo a že by tedy na medaili měla stačit jakoby normální jízda. Jenže takové přemýšlení je hrozně ošidné a je také velmi těžké odhadnout, jak riskantně má člověk jet. Navíc jsem tady dole udělal před rovinou chybu a místo toho, abych byl druhý, tak jsem pátý, což je pro mě velké zklamání. Raději bych snad vypadnul ve druhé bráně. Vím, že jsem dnes na medaili měl, o to více je škoda, že mi vlastní hloupostí unikla," mířil náš borec možná až příliš sebekriticky do vlastních řad.

Je třeba podotknout, že dnešní podmínky na závodní trati více vyhovovaly specialistům na sjezd. Ti měli dopoledne sjezdovku Kandahar dostatečně tvrdou pro sjezd a naopak měknoucí slalomová trať Gudiberg k nim byla rozhodně vstřícnější než případný ledovatý kopec, na kterém by ve slalomu jistě měli větší problémy s jeho sjetím. Takto se na bronzovou příčku poněkud překvapivě vyhoupnul Ital Peter Fill.

Nejbližším Ondrovým programem je to, že si potřebuje odpočinout a zítra se aktuálně rozhodne podle stavu svých sil, zda pojede středeční týmový závod. Pak ho budou čekat ještě obě točivé disciplíny. "Co vím určitě, je to, že ani slalom ani obřák nepojedu na jistotu," dodal Ondra.

Povedeným slalomem, osmým nejrychlejším, se vyhoupnul na výslednou pěknou sedmnáctou příčku Martin Vráblík, druhý český reprezentant na startu. I pro něho je dnešní výsledek jeho životním maximem na MS.