Sjezdařům narušilo plánovaný program teplé počasí v Evropě, které znemožnilo konání několika závodů Světového a Evropského poháru, v nichž plánovali čeští reprezentanti startovat. Zrušené závody Světového poháru ve francouzském Val d´Isere byly přesunuty do amerického Beaver Creek a slalom SP, plánovaný ve finském Levi se podjede před vánočními svátky v rakouském Flachau.

Z českých reprezentantů tyto přesuny nejvíce postihly Filipa Trejbala, který se chce v sezoně soustředit jen na slalom. A ty byly zatím všechny zrušeny. Filip tak vstupuje do sezony až v prosinci, což není běžné. Původně měl v plánu startovat už v Evropském poháru v Norsku, ale vzhledem k přesunům termínů to nebylo možné. „V letadle jsem chytil rýmu, jinak byla cesta v pohodě. Celkem jsem cestoval 24 hodin,“ popsal své útrapy Filip po příjezdu do USA. „*Je tady hodně hrozně velká zima, tak snad nezmrzneme,*“ pokračoval Trejbič. V zítřejším slalomu by samozřejmě rád uspěl a získal body. „*Chtěl bych se vejít do 30. místa, ale ani nevím, jestli se těším. Spíš jsem zvědavý, jak na tom jsem – prostě klasická nervozita před prvním závodem sezony,*“ uzavřel Filip.

Závodní škatulata pořádně narušila plány nejen českých sportovců. „*Například Japonci po závodech Severoamerického poháru hned odletěli do Evropy na závody ve Val d´Isere. Hned druhý den zase letěli zpátky do USA, kam byly závody nakonec přesunuty*,“ popisuje komplikace s přesuny trenér Filipa Trejbala Luděk Strejček. Komplikace se nevyhnuly ani českým závodníkům, což potvrdil i otec a manažer Kryštofa - Aleš Krýzl. "Jsou to už čtvrté letenky, které jsem s Kryštofovým trenérem Petrem Lajkebem během měsíce rušil a objednával, takže jsou to zatím především organizační starosti," netajil Krýzl.

Na start slalomu se chystá s velkými očekáváními právě Kryštof. Tomu se zatím v sezoně nedaří podle jeho představ. Startoval zatím v obřích slalomech a na body ze SP ještě nedosáhl. „*V obřím slalomu se teď spíše trápím. Už se moc těším na slalom speciál,*“ nechal se slyšet Kitan.

Naopak takřka bez závodních ambicí míří na start slalomu Ondřej Bank, kterého sužovaly zdravotní komplikace. „*Slalom bereme vyloženě tréninkově. Ondra ho zatím vůbec netrénoval, tak uvidíme jak se bude dařit,*“ říká Tomáš Bank.