Kryštof se od počátku sezony v rakouském Söldenu trochu trápil s technikou obřího slalomu a na slalom speciál se moc těšil. První start v této disciplíně se mu vydařil. První kolo dokončil se ztrátou 2 vteřin a 11 setin na vedoucího Rakušana Hirschera a postupoval z 26. místa. To mu zajistilo dobrou pozici pro start do druhého kola. Mezi slalomové tyče se spustil jako pátý a mohl těžit z nerozbité trati. „*Po prvním kole jsem byl nadšený, dlouho jsem nepostoupil. Poslední dobou jsem se trápil, tak se mi teď snad zvedne sebevědomí,*“ hodnotil Kryštof.

Kryštof jel ve druhém kole podvědomě v obavách z pádu a možné ztráty letošních prvních bodů ze Světového poháru spíše opatrnější jízdu a to se projevilo na cílovém čase. Na své 29. pozici ztratil na vítězného Chorvata Ivicu Kosteliče 3 vteřiny a 19 setin. „*Jel jsem podvědomě zadrženě. Chtěl jsem dojet, abych měl body. Tady je hrozně divný sníh, takže jakmile člověk nejede naplno, je to hned na čase znát. Ale jsem spokojený, mám body. I když jsem před sezonou jsem čekal, že se mi bude více dařit v obřím slalomu, tak to vypadá, že půjde spíš slalom speciál,*“ uzavřel Kryštof své hodnocení.

Ondřej Bank ani Filip Trejbal se do druhého kola neprobojovali. Pro Banka se jednalo o první start ve slalomu vůbec – tuto disciplínu dokonce letos kvůli zdravotním problémům ještě ani netrénoval. Pro Filipa Trejbala se jednalo o první závody v sezoně a do závodu šel spíše s očekáváním, jak na tom vlastně je. Filip Trejbal skončil v prvním kole na 44. místě, Bank dojel 46.