Konkurence v závodě byla velmi nabitá, na místě bylo mnoho závodníků ze slalomové špičky Světového poháru - Patrick Thaler, Christian Deville, Nolan Kasper, Gulianna Razzoli. Kryštof Krýzl se díky pravidlům nasazování do závodů Evropského poháru postavil na start až s číslem 61. a dojel v prvním kole na 23. místě, což byl první postupný cíl. Ve druhém kole naplno využil výhody relativně nerozbité tratě, odstartoval osmý, zajel třetí nejrychlejší čas a celkově tedy skončil čtvrtý.

Při závodech bylo počasí podmračené a mlhavé, teploty kolem nuly, trať výborně připravená, sněhový podklad tvrdý, ale ne úplně ledový a tedy dobře držel lyže. A právě takový Kryštofovi vyhovoval. „*V prvním kole jsem se soustředil na dosažení první třicítky. Některé pasáže jsem projel pocitově opravdu super, ale chvilkami se muselo jet víc kulatě ve vyjetých korytech, tam jsem nechtěl riskovat vypadnutí v rozbité trati. Pro druhé kolo jsem se rozhodl jet na celkový výsledek, zcela naplno, a risk se vyplatil. Postavili ho mnohem přivřenější, brány více u sebe jak se říká - ´víc za roh´, a to mi sedlo. Mám velkou radost, z pořadí i z výborného bodového výsledku.*“ shrnul Kryštof.

Jak se vypořádal s materiálem? „*Po výsledku v Beaver Creek nebylo co měnit, jen jsem zvolil malinko ostřejší broušení. Poslední dobou jsme s technikem Márou (Markem Nechanickým) sehraný tým, on mi lyže vždy perfektně připraví, namaže, nabrousí, já jen provedu kvůli svému pocitu poslední přejetí diamantem. Pak si ještě jednou potvrdíme, že zvolená příprava lyží je ta nejlepší, jakou jsme mohli pro dané podmínky zvolit,*“ pochvaloval si Kryštof týmovou práci, na které se podílí samozřejmě i osobní trenér Petr Lajkeb a další členové reprezentační party.

Ještě dnes se Kryštof s týmem přesunul do dějiště dalšího závodu Evropského poháru ve slalomu, 30 km vzdáleného střediska Pozza di Fassa. Zde ho čeká zítra večerní závod Evropského poháru ve slalomu. Je tam mlha a teplota mírně nad nulou. „*Kopec je to hodně příkrý, uvidíme, jak mi sedne. Pod nočním osvětlením jsem už párkrát závodil, nijak zvláštní vztah k tomu nemám, ani mi to nevadí. Těším se,*“ zakončil Kryštof Krýzl dnešní rozhovor.