Po dohodě s Policií ČR Votice bude proti loňskému roku zvýšen počet kontrol mobilních hlídek ve ski areálu. Hlídky budou dále posilovány především během večerního lyžování a o víkendech.
Dalším z účinných způsobů prevence kriminality, ale i následného odhalování trestných činů je instalace kamerových systémů. Na vjezdu a výjezdu z areálu budou instalovány fotopasti, které budou monitorovat příjezdy a odjezdy motorových vozidel. Výsledky monitoringu budou průběžně vyhodnocovány ve spolupráci s kriminální policií Benešov.
K drobným krádežím v minulosti docházelo také na parkovištích, kde lidé často zapomínají, že jejich auto není trezor. Speciální tým kriminální policie Benešov bude v zimním období provádět pravidelné akce, které budou směřovány převážně na parkovací plochy v areálu. "Možnost spolupráce s Policií ČR vítáme. Jsme velmi rádi, že můžeme společnými silami přispět k ochraně návštěvníků ski areálu před zloději," doplnil Jaroslav Krejčí, výkonný ředitel společnosti Monínec s.r.o.