„*Byl to náročný slalom, k tomu rozbitá trať – v prvním kole mi moc nepřipadalo, že lyžuji,“ popisoval Kryštof úskalí prvního kola. Jak má Kryštof v poslední době ve zvyku, druhé kolo zajel fenomenálně a obsadil konečné 21. místo. Filip Trejbal a Martin Vráblík první kolo bohužel nedokončili.

Kryštof drží nastavený trend z poslední doby, kdy třikrát v řadě bodoval v závodech SP a dvakrát se umístil na stupních vítězů v poháru evropském. V Kitzbühelu si v prvním kole slalomu SP, které dojel na 29. místě, zajistil ideální pozici pro vylepšení svého umístění ve druhém dějství závodu, do kterého startoval jako druhý. „*Bylo teplo, takže to rychle změklo. A jak teď několik dní sněžilo, tak moc nefungovalo ani injektování a rychle se to propadlo. Když jsem byl na startu, tak mi Lajkis (Petr Lajkeb – trenér) vysílačkou na start říkal, že ta trať je dobrá. Nevím, jestli to byla nějaká jeho taktika, aby mě uklidnil nebo nabudil, ale pustil jsem se do toho s vervou a najednou jsem koukal, jak je to rozbitý,“
smál se Kryštof po závodě.

Trať byla postavena velmi náročně. Mnoho lyžařů ze světové špičky nedokázalo první kolo dokončit. Stejný osud potkal bohužel i české reprezentanty Filipa Trejbala a Martina Vráblíka. „*První kolo bylo opravdu šílený. Ante Kostelnič to vždycky staví tahle. Mají s Ivicou naučené nějaké kombinace, tak se to samozřejmě snaží přenést i do závodu. A tenhle kopec je sám o sobě dost členitý, takže pak z toho vyplyne takhle náročný slalom,“ hodnotil Kitan náročnost prvního kola. V něm skončil na 29. místě a v cíli už ani nevěřil, že to bude na postup stačit. „*Už jsem si myslel, že to je v háji, ale nakonec to naštěstí vyšlo,*“ uzavřel Kryštof hodnocení prvního kola.

Ve druhém kole Kitan potvrdil výbornou formu – zajel 6. nejrychlejší čas ze všech a posunul se ve výsledkové listině na konečnou 21. pozici. „*Dalo se jet ještě rychleji. Musíme to zanalyzovat, kde jsem udělal chybky. Musíme v létě potrénovat na nerytmických pasážích – když je slalom postavený rytmicky, tak si věřím. Ale jakmile se nechám rozhodit nerytmickou kombinací branek, tak do toho přestanu rubat a jedu trochu pasivněji, což je na výsledném čase samozřejmě znát
.“

Kryštof v poslední době potvrzuje, že se směle může měřit se světovou špičkou. Závody v jeho podání mají v poslední době podobný průběh. V prvních kolech úspěšně bojuje kvůli vysokým startovním číslu s rozbitou tratí a postupuje z pozic mezi 20. a 30. místem. V kole druhém se na dobré podložce vybičuje k výkonu zcela srovnatelným s těmi nejlepšími. V posledních závodech SP dokázal zajet ve druhých kolech postupně 2., 3. a dnes 6. nejrychlejší čas ze všech postoupivších sjezdařů. Pokud bude v nastoleném trendu pokračovat a bude ve SP dál pravidelně bodovat, dostane se mezi nejlepších 30 závodníků startovní listiny Světového poháru. To mu zajistí výhodu nižšího startovního čísla v prvních kolech závodů a výhodu méně rozbité trati a tím i možnost zajíždět ještě rychlejší časy i v prvních kolech. „*Chtěl bych už začít pravidelně dojíždět do patnáctého, dvacátého místa. Jeden takový výsledek by mi mohl zajistit postavení do třicítky na startovce Světového poháru. Je to můj sen,*“ uzavírá Kryštof Krýzl své hodnocení po zisku dalších bodů do klasifikace Světového poháru.