První kolo – sjezd – Martin dokončil na 37. místě se ztrátou 6,24 setin vteřiny. „Udělal jsem tam několik chyb, ale byl jsem odhodlaný do toho jít. Nahoře nebylo moc vidět, a trať byla hodně rozbitá,“ popisoval podmínky sjezdu Martin, který startoval jako 43. Stejně jako další čeští reprezentanti Kryštof Krýzl a Ondřej Bank často Martin zmiňoval ledovatý povech sjezdovek v Soči. „Čtyři dny před závodem spadlo půl metru sněhu. Pořadatelé asi měli strach, aby to připravili dobře, aby to nebylo měkké, tak do toho nalili vodu. No a bylo z toho nakloněné kluziště.“

„Ten pocit je příšerný. Když pode mnou skáčou lyže v rychlosti kolem 110 kilomterů za hodinu, chvílema máš nohy výš než hlavu, tak je to strašně těžký,“ říká Martin Vráblík. „Na tom ledu je to opravdu silově vyčerpávající do maxima. Dole už je člověk unavený a začne ho to na lyžích stavět. Není síla se udržet ve sjezdové pokrčené pozici a taky koncentrace už není taková,“ popsal úskalí dlouhého sjezdu Martin Vráblík.

Pocity z cílového skoku neměl vůbec dobré. „Neskočil jsem moc dobře, už jsem si myslel, že to nedám. Najel jsem na něj špatně, trefil jsem to u tyče a tam byla malá nerovnost, takže mi to sebralo výšku a letěl jsem trochu bokem. Ve vzduchu se s tím strašně těžko něco dělá. Dopadl jsem tak nějak našikmo a naštěstí to bylo dobré. Přijel jsem do cíle a ješte jsem byl příjemně překvapený, kolik jsem dostal,“ neskrýval Martin překvapení po dojetí.


Druhé kolo superkombinace – slalom – se opět jelo na ledové krustě, která neměla podle názoru českého sjezdaře v letošní sezoně obdoby. „To byla další procházka růžovou zahradou. To byl takový ten naprosto uhlazený led až do poloviny trati, pak se to zlomilo a ve druhé části byl hezký trvdý preparovaný povrch,“ začal své hodnocení Martin.

„Před startem jsem byl trochu nervózní, chtěl jsem zabodovat, byla to pro mě asi poslední příležitost v této sezoně. Věděl jsem, že ten slalom je težký,“ podělil se Martin o své pocity před startem druhého kola. Útok z 37. pozice se mu podařil, zajel 21. nejrychlejší slalomu a posunul se na konečnou 23. pozici. „Nebyla to nějaká super jízda, ale našel jsem si rytmus a dojel jsem to tak, jak jsem potřeboval,“ uzavřel své hodnocení český reprezentant Martin Vráblík.