Zdá se, že vyšší počet lyžařů díky výborným sněhovým podmínkám a příznivému počasí návštěvníkům lyžařských areálů nevadí. „S tím jsme dopředu počítali, jsou prostě jarní prázdniny, tak je každý na svahu. Hlavně, že je dost sněhu a slunce příjemně hřeje“, říká Jarmila Kuklová, která hodlá během týdenní dovolené na Lipně vyzkoušet sjezdovky Skiareálu Lipno, Sternsteinu i Hochfichtu.

Podle Johanny Pfoser z Hochfichtu hlavní nápor opadne už koncem týdne, kdy končí jarní hornorakouské jarní prázdniny. „Od neděle se mohou lyžaři těšit na poloprázdné a skvěle upravené sjezdovky“, slibuje Pfoser.

Šumavský Hochficht nabízí až 230 cm sněhu a 21 km upravených sjezdovek. Pro příznivce adrenalinu je upravena snow-crossová dráha a pro začátečníky dětský Sunny Kidspark. V provozu jsou všechny lanovky a vleky od 8.30 do 16.00, každou středu a pátek se lyžuje také pod umělým osvětlením od 17.00 do 20.30. Děti do 10 let v doprovodu rodičů lyžují za 1 € na den a mládež až do 19 let za dětské ceny. Kdo se chce vyhnout případnému čekání u pokladen, může si zakoupit zvýhodněný skipas na Hochficht už na české straně ve Frymburku, Lipně nad Vltavou a Hůrce. V běžeckém areálu Schöneben leží 150 cm sněhu a denně je upravováno 78 km stop pro klasický styl i bruslení.

Na sjezdovkách Sternsteinu leží až 130 cm sněhu, otevřeny jsou všechny tratě o celkové délce 5 km a také nový dětský park Elefuntasia. V provozu je každý den moderní kabinková a 6sedačková lanovka od 8.30 do 16.15 hod. Pro běžkaře je upravováno 24 km stop. Děti do 6 let v doprovodu rodičů mají lyžování zdarma.