Jediným otazníkem ve složení českého výběru byla případná neúčast Ondřeje Banka, jehož návrat k závodění po loňském zranění v Kitzbühelu nabral zpoždění, jelikož jizva po otevřené fraktuře jeho pravé nohy je stále velmi citlivá a v lyžařské botě hodně bolí. "Ondrův stav se opět o něco zlepšil. Na mistrovství sice určitě nenastoupí do superkombinace, ale rád by odjel obřák a slalom. Nyní budeme pár dní trénovat ve Špindlu a pak se rovnou přesuneme do Val d'Isere. O Ondrově startu na MS se rozhodneme přímo na místě podle aktuální situace, podle časů, jichž bude dosahovat v měřeném tréninku v porovnání s ostatními reprezentanty," uvedl trenér Tomáš Bank.

Český výběr chystající se do Savojských Alp je zkušeným a ostříleným výběrem. Kromě Kláry Křížové a Nikol Kučerové, našich devatenáctiletých želízek v ohni pro rychlostní disciplíny a superkombinaci (Křížová), resp. slalom (Kučerová), jež budou startovat na světovém šampionátu vůbec poprvé, se všichni ostatní reprezentanti mohou pochlubit tím, že se již minimálně dvakrát na MS dospělých představili.

Rekordmankou je v tomto ohledu Eva Kurfürstová (jede už totiž na své osmé mistrovství světa), následují Lucie Hrstková (chystá se na šestý start na MS), Petra Zakouřilová (čeká ji pátý světový šampionát), sourozenci Záhrobští (také páté mistrovství světa), Martin Vráblík (připravuje se na čtvrté MS) a dvojice Kryštof Krýzl a Filip Trejbal, jež zažije atmosféru světového šampionátu potřetí ve své dosavadní kariéře.

Český tým může do každého závodu nasadit po čtyřech reprezentantech, výjimkou je v tomto směru slalom žen, kde je česká kvóta pětičlenná, a to díky tomu, že máme v této disciplíně úřadující mistryni světa.


Jmenovitá nominace pro jednotlivé disciplíny


MUŽI:

Sjezd - Záhrobský
Super-G  - Záhrobský, Trejbal, Krýzl, Vráblík
Slalom - Krýzl, Bank, Trejbal, Vráblík
Obří slalom - Krýzl, Záhrobský, Bank, Vráblík
Superkombinace - Krýzl, Vráblík, Trejbal, Záhrobský

ŽENY:

Sjezd - Křížová
Super-G - Záhrobská, Křížová, Hrstková
Slalom - Záhrobská, Kurfűrstová, Zakouřilová, Hrstková, Kučerová                             
Obří slalom - Záhrobská, Hrstková, Zakouřilová
Superkombinace - Záhrobská, Hrstková, Křížová