Český reprezentant ve sjezdovém lyžování Adam Zika se dokázal otřepat po zranění kolene a vrátil se mezi branky ve velkém stylu. Nejprve se rozehřál ve slalomu sedmnáctým místem a o den později už nenašel přemožitele ve svém oblíbeném obřím slalomu. To vše v univerzitních závodech pod hlavičkou FIS v americkém Bridger Bowl. Adamovi se dokonce podařilo zajet nejlepší FIS body v obřím slalomu ze všech českých reprezentantů v letošní sezoně – 14.17.

Kompletní výsledky závodu v Bridger Bowl.

Adam Zika se nepříjemně zranil počátkem února, když absolvoval závodní trip na Aljašku. Měl v plánu odjet čtyři závody, ale nakonec je ani neabsolvoval všechny. K mrazivému počasí v době, kdy i v Evropě panovaly třeskuté mrazy, se přidala ještě mlha a srážky. Adamovi se nevydařil úvodní závod, kdy vypadl po chybě v prvním kole.

Druhý den měl podle českého reprezentanta vypadat úplně jinak.* „Sice bylo zase hnusně, ale nevadí, dneska to všem ukážu, říkal jsem si. A skutečně jsem vyhrál první kolo,“* vzpomíná Adam na svém webu. K neštěstí z prvního dne se však přidala i smůla a mělo být ještě hůře. „Když jsem se v optimistické náladě rozcvičoval na druhé kolo, uslyšel jsem z vysílačky startéra, že závod je zrušen z důvodu špatného počasí,“ popisuje Adam Zika další nepříjemnost, která ho na Aljašce potkala.* „Trochu jsem zapolykal, ale řekl jsem si, že zítra se jede slalom a v tom jsem přece taky dobrej.“*

A zmíněný slalom třetího dne dopadl přesně podle sestupného trendu úplně nejhůře. „Vlítnul jsem do závodu jak o život. V mlze jsem hupsnul do díry, chruplo mi v koleni a bylo vymalováno. Odkulhal jsem na hotel a poslední den jsem ten čtvrtý závod musel vynechat a omezit se na fandění kamarádům,“ popisuje Adam nepříjemný konec aljašského turné. Naštěstí se nejednalo o nic vážného, Adam Zika měl natažené vazy v koleni a podle triumfu, který nyní slavil v Bridger Bowl, už je nebo brzy bude zcela v pořádku.