Krkonoše

Největší žně budou mít sjezdaři o Velikonocích jako obvykle v Krkonoších. V Harrachově jsou v provozu obě červené sjezdovky a modrá, ve Špindlerově Mlýně se lyžuje na všech hlavních tratích ve Svatém Petru, na Medvědíně i na Horních Mísečkách – lanovky pojedou nejméně do 15. dubna, na Mísečkách možná až do 1. května. O Velikonočním pondělí ukončí denní provoz na Černé hoře v Janských Lázních, kde jsou sjízdné všechny hlavní tratě. Sezónu ukončí o Velikonocích také v Peci pod Sněžkou, kde jsou v provozu všechny tratě kromě Javoru I, Zahrádek II a III a Esa.

Orlické hory

Prakticky v plném provozu jsou všechna tři hlavní centra – Deštné, Říčky i Červená Voda.

Králický Sněžník

O velikonoční sobotě pojede lanovka Sněžník v Dolní Moravě s červenou sjezdovkou.

Jeseníky

O Velikonocích bude v provozu celý severní svah Červenohorského sedla a Ovčárna, kde by měl provoz vydržet až do poloviny dubna. Některý vleky mají být v provozu také v Karlově pod Pradědem, v Petříkově a na Ramzové.

Beskydy

Sezónu zakončí v Bílé a v Mostech u Jablunkova.

Krušné hory

V provozu zůstává Klínovec a čtyřsedačka Cinestar pojede i v týdnu po Velikonocích.

Šumava

Naposledy se v sobotu a v neděli rozjedou vleky na Kvildě. Až do pondělí bude v provozu i Hochficht s hlavní čtyřsedačkou a vleky Holzschlaglifte.


Běžecké tratě

Před víkendem má být upravena běžecká Jizerská magistrála a v Jeseníkách trasa mezi Švýcarnou a Ovčárnou. Na Šumavě má dobré sněhové podmínky trasa Modrava – Březník – Černá Hora – Ptačí nádrž.


Velikonoční počasí má a nemá lyžařům přát – očekává se výrazné ochlazení, které přinese sněhové přeháňky i do nižších poloh, více slunce by se mohlo objevit v pondělí.


Horskou předpověď pro Česko na 9 dní najdete v sekci Počasí na SNOW.CZ