Pumptrack

V pátek 30. dubna se postavila na louce pod vlekem Kyčerka parádní atrakce, kterou je Pumptrack. Jde o dráhu plnou zábavy pro všechny. Jezdí se po dřevěném okruhu složeném ze zatáček a vln, sešroubovaných v jeden celek. Pump Track je uzpůsoben na jízdu cyklisty bez šlapání. Principem je, jak už název napovídá, pumpování. Pumpují se nerovnosti, díky nimž jezdec udržuje rychlost svého kola. Pumptrack je vhodný nejen pro zkušené bikery, kteří si chtějí zatrénovat a zlepšit fyzickou kondici intenzivním pumpováním, ale také pro děti a rodiče. Je bezpečný a především hravý. Jeho výhodou je možnost přestavení do několika variant, čímž se stane ještě zábavnějším a hlavně neokoukaným.

Gravity traily

Už 23. června se můžete těšit na otvíračku tří tras tvůrce Erica Burgona z Kanady, který má na svědomí traily například v Itálii (Finale Liguria, Sestriere) nebo ve Francii. Více o jeho projektech a výtvorech na www.bikeparkitect.com. Traily využívají gravitaci, díky níž nemusíte po celou dobu jízdy ani jednou šlápnout. To platí i pro cestu nahoru, kterou vám zajistí vlek s kotvou od Hospody Kyčerka. Tři dráhy a tři různé obtížnosti. Takto byl navržen bike park Kyčerka ve Velkých Karlovicích. První a nejdelší trať nese název UNIVERSITY TRAIL. Trasa je uzpůsobena bikerům začátečníkům a rodinám s dětmi. Pro více troufalé a zkušenější cyklisty je připravena trasa HOBBY TRAIL. Tvůrci bikeparku mysleli také na daleko náročnější bikery, kteří se nespokojí jen s cestičkami, lávkami a méně prudkými pasážemi, a proto připravili dráhu s názvem PROFI TRAIL, která vyžaduje dostatek umu a nebojácnosti na trati plné náročných prvků.

Na trailech se každý jezdec může těšit na vybudované hliněné klopénky, dřevěné lávky a další vychytávky. Jako třešnička na dortu bude na startu přichystána časomíra, kterou budou moci bikeři využívat.

Kdo by si snad chtěl zajezdit na jiném kole, než na tom svém, je na místě zřízena půjčovna celoodpružených kol Specialized. Jsou k dispozici ve dvou velikostech. Samozřejmě není zapomenuto ani na ty nejmenší, pro které jsou modely Specialized také.

Pokud si nejste jistí na trailech nebo se na ně necítíte, můžete potrénovat ve Skill centru hned vedle Pumptracku, kde bude přichystáno plno překážek jako je houpačka, najíždění na lavičku, slalom mezi kužely, projíždění po desce s vyrobenými boky a určitě i nějaký ten přejezd přes dřevěné nerovnosti či skok s dopadem.

Valašská rekreologická společnost, která tento park buduje, provádí také průvodcovskou a instruktorskou činnost, cyklotábory pro děti, jiné kurzy, kempy a workshopy v rámci Bike academy. Takže se netěšte jen na dovádění na trailech, ale i na přejezdy po vrších a hřebenech Valašska s licencovaným MTB instruktorem a průvodcem, který návštěvníky i něco naučí, co se týče techniky jízdy, provede po krásách Valašska a ukáže i neznámé neoznačené bikové trasy. Se Specialized Bike Resort Valašsko se budou konat tradiční vyjížďkové akce v rámci Dnů horské cyklistiky od 23. června do 15. července s trasami přes Javorníky, Vsetínské vrchy, Beskydy a další. Dny budou zakončeny Českým pohárem ve sjezdu na Razule. Více na stránkách www.trails.cz.

Pro ty, kdo neholdují cyklistice, bude u půjčovny k mání trampolína a slack line. Už nějaký čas funguje půjčovna holí na Nordic Walking, sporttestrů, GPS, raftů. Vše tohle a více se můžete dočíst na webových stránkách www.kycerka-bikepark.cz nebo také na www.facebook.com/KycerkaBikePark, kde naleznete plno informací o probíhajících a chystaných akcích, fotogalerie, a videa.