„Znám to tam, tamější lidé mě mají rádi a fandí mi. A jako jediný ze špičky jsem tam už letos byl na závodech FIS. To by mohla být moje výhoda,“ říká Němec, který celé léto jezdí s přetrženým křížovým vazem v koleni a už zná termín zářijové operace. Po osmi závodech vede průběžné pořadí o 105 bodů a kráčí za jedenáctým celkovým triumfem.

Tři závody, dva super-G a jeden obří slalom, však mohou také potvrdit skvělou formu Itala Fraua, který jako jediný ještě může Němce ohrozit. Následující finále v Rakousku však zase skladbou lépe vyhovuje techničtějšímu českému lyžaři, jede se slalom a superkombinace.

Mezi ženami ještě živí naději pět lyžařek. Tři z nich však budou v Íránu chybět – Němka Portmannová a Japonka Šintaniová odmítly cestovat do neklidné země. A legendární Rakušanka Hirschoferová po nedávném těžkém pádu se zlomeninami ukončila sezonu. Jedinou soupeřkou pro Italku Sommavillaovou tak zůstává 15letá česká juniorka Magdaléna Kotyzová.* „Musela by však Italku ve všech zbývajících pěti závodech porazit a spoléhat i na pomoc ostatních,“* počítá reprezentační kouč Daniel Mačát.

V pořadí států vede Česko o 684 bodů před Rakouskem a míří za zopakováním loňského skvělého úspěchu.

A co se týká nepokojů v zemi (i pod ní), které odradily třeba i českého slalomáře Štěpánka, trenér se jen pousměje: „Snad tam klid ještě aspoň týden vydrží…“