Výukové hřiště zdarma i s večerním osvětlením
Hlavní novinkou je osvětlené výukové hřiště Foxpark kapitána Lipánka, které dosud v Česku nemá obdobu. Hřiště tak bude v provozu i v době večerního lyžování, tedy od 18 do 20 hodin. „Protože si svých návštěvníků vážíme, v letošní sezóně poskytneme na vstup do tohoto nejmodernějšího a nejkvalitnějšího parku pro začínající lyžaře opět stoprocentní slevu,“ uvedl Jiří Falout - marketingový manažer společnosti Lipno Servis provozující Skiareál Lipno. Malým návštěvníkům je podle něho určena také další letošní novinka – druhá dětská skicrossová dráha.

Z lyží do korun stromů
Na své si přijdou ale i zdatnější lyžaři. Propojením sjezdovek Školní a Promenádní vzniknou nové možnosti kombinace sjezdů. Na návštěvníky Lipna dále čeká snowpark na novém místě. „Další novinkou je zimní provoz unikátní Stezky korunami stromů, která v létě doslova uchvátila turisty nejen z České republiky. Lyžaři si budou moci na vrcholu Kramolína půjčit boty, uschovat lyže, vyjít si udržovanou cestou do výšky až 40 metrů a poznat zimní Šumavu či Novohradské hory a za dobré viditelnosti i vrcholky Alp. Doposud toto nebylo možné,“ řekl ředitel firmy Lipno Servis Petr Dušek.

Lipno drží ceny na loňské úrovni
Dobrou zprávou letošní sezóny je také ceník zimních sportů a dalších radovánek, který oproti loňsku téměř vůbec nedoznal změn. „Jednodenní dětský skipas zůstává ve stejné výši jako v loňském roce. Děti od 6 do 15 let budou v hlavní sezóně lyžovat za 360 korun na den a ve vedlejší sezóně o 100 korun méně. Ceny držíme také u většiny vícedenních skipasů. Vyšší DPH se promítlo jen do některých jednodenních a hodinových skipasů, ale pouze nepatrně, tedy o 10 nebo 20 korun,“ řekl Jiří Falout. Připomněl, že při návštěvě Lipna vás navíc čeká řada slev.

Výhodná dovolená s LIPNO CARD
Karta hosta LIPNO CARD, unikátní projekt podporující návštěvníky Lipna, zlevní vícedenní skipasy o 20 procent. Ještě výraznější slevu na skipas mohou čerpat lyžaři, kteří si pro lyžařské vybavení zajdou do půjčovny Intersport Rent, umístěné v Chatě Lanovka u velkokapacitního parkoviště. Sleva na jakýkoliv druh skipasu je pak 25 procent. S LIPNO CARD bude možné čerpat u více než 40 služeb od sportovního vyžití přes pamětihodnosti až po restaurace a obchody. Kartu bud možné získat u smluvních ubytovatelů, kterých je 60, zdarma, nebo bude ke koupi v prodejních místech za 79 Kč. „Nově je LIPNO CARD celoroční, to znamená, že se stejnou kartou bude možné čerpat vybrané služby se slevou či výhodou i v letní sezoně 2013,“ informovala ředitelka společnosti LIPENSKO Jitka Fatková.

Služby areálu se vyrovnají zahraničí
Skiareál Lipno nabízí lyžařům komplexní služby na špičkové úrovni, jejichž součástí je ubytování ve víceúčelové Chatě Lanovka, restaurace, poskytování servisu pro lyžaře a snowboardisty či obchod se sportovním zbožím. Velkým lákadlem posledních několika let je pak bruslení na zamrzlém Lipně, které pomáhá upravovat nová rolba.