„Vzhledem k tomu, že se neúprosně blíží začátek sezony, rozhodli jsme se zatím zajistit provoz skiareálu ve Špindlerově Mlýně ve vlastní režii. Minulý rok se nám podařil velmi dobrý hospodářský výsledek, není tedy kam spěchat. V jednáních ale budeme pokračovat. Stále platí, že sportovci mají sportovat a činnosti, kterým nerozumí, mají přenechat odborníkům. Když se akcionáři sdružení v konsorciu Melida navzájem dohodnou, areál jim předáme,“ řekl předseda ČSTV Miroslav Jansta a dodal: „Pokud společné řešení nenajdeme, jsme připraveni hledat nového nájemce.“

Přípravy lyžařské sezony vrcholí také v Peci pod Sněžkou, kde zimní středisko provozuje společnost Mega Plus. Ta získala areál do pronájmu za 15 milionů korun ročně. Během dvaceti let tu společnost Mega Plus hodlá investovat 350 milionů korun. „Předání proběhlo hladce, musíme ocenit přístup ČSTV,“ prozradil ředitel skiareálu Petr Hynek.

Změnu lyžaři poznají už letos. Mega Plus spojila Skiareál Pec pod Sněžkou se sousedními sjezdovkami na Černé Hoře v Černém Dole a Velké Úpě. „Nabídneme 33 kilometrů sjezdovek, 6 lanovek a 30 vleků. Od Černého Dolu přes Janské Lázně až do Pece pod Sněžkou můžete lyžovat bez omezení na jeden Skipas. K tomu bude uzpůsobena doprava skibusy," popsal výhody spojení ředitel Hynek.