Arc'teryx Alpha SV Jacket

Staronová, neustále inovovaná lahůdka z dílny Arc´teryxu se již dlouhá léta pyšní názvem Alpha SV Jacket. Je primárně určená pro horolezce, ale dobře se v ní budou cítit i lyžaři a jiní outdooroví nadšenci.

Bunda je vyrobena z klasického materiálu Gore Tex, nicméně novou technologií tkaní, která by měla zaručovat velmi odolný povrch proti protržení materiálu. Má ergonomický střih pro větší volnost pohybu, velmi dlouhé zipy pro odvětrávání sahající od loktů až po žebra a masivní plastový zip YKK, který by měl být dle výrobce nejen vodotěsný (i když není přikryt jakoukoliv légou), ale hlavně nezničitelný.

Nová Alpha SV je díky technologii velmi hustého tkaní koncipována tak, že nevyžaduje žádnou další impregnaci a měla by být vůči vodě velmi odolná. Byť se jedná o klasický třívrstvý goretex, podařilo se výrobci díky této nové technologii snížit váhu bundy o celých 10 %, na neuvěřitelných 498 gramů. Bunda se dodává v několika barevných kombinacích a samozřejmě v dámském i pánském provedení.
Velmi dobře ušitá, extrémně lehká bunda s novou technologií Gore-Tex® fabric, díky které je materiál ještě odolnější oděru, protržení i vodě.

Názor redakce:

Arcteryx je rolls royce mezi firmami, které se zabývají výrobou a vývojem technického outdoorového oblečení. A právě vlastní vývoj a náročné testování posouvá Arcteryx do popředí. Bohužel tomu často odpovídá i cena. Na druhou stranu si můžete být jisti, že pokud vydáte bratru 700 EUR za model Alpha SV, zcela jistě neprohloupíte a budete v suchu. A hlavně několik sezon.

Komperdell Protector Vest „Ballistic“

Ochrana pro ty nejnáročnější uživatele. Vesta Komperdell Ballistic nabízí úplnou ochranu hrudníku, žeber a páteře, navíc dobře ochraňuje i měkké části těla díky chytře zpracované konstrukci s uvnitř implementovanými ochrannými vrstvami. Vesta je navíc zpracována z materiálu, který se ideálně přizpůsobí tělu. Vesta je velmi pohodlná, poskytuje dobrou pohyblivost a pyšní se navíc nízkou hmotností. Tedy taková vaše druhá kůže.

Názor redakce:

Vesty jsou určitě fajn. Jedná se o pokročilejší formu chrániče páteře, u kterého často bojujete se špatnou velikostí, nedokonalým upnutím a dalšími neduhy. Vestu si kupujete stejně jako oblečení. Sedí vám na těle jako oblečení. A to přesně je navíc případ vesty Ballistic, která na první pohled vypadá trochu mohutně díky zádovým panelům, ale přitom je lehká a skvěle sedí na těle. Navíc tato vesta nechrání pouze záda, ale i hrudník a žebra! Zkuste ji v obchodě a uvidíte.

POC fornix

Fornix je nejnovější lyžařská a snowboardová přilba, vyvinutá pro náročné uživatele, kteří požadují lehkou přilbu s přiléhavým střihem a nastavitelnou ventilací. Hlavní motivací při vývoji nového modelu byla bezpečnost. Díky použití aramidu se podařilo vytvořit přilbu, která by měla být velmi odolná vůči všem nárazům a držet neustále pohromadě. Přilba se zároveň vyznačuje nízkou hmotností a opticky má i menší vzhled.

Názor poroty ISPO AWARDS:

Konstrukce Fornix zvyšuje bezpečnost tím, že chrání hlavu i v případě opakovaných nárazů během srážky nebo pádu. Pak je tu aramidový most, který přidává na bezpečnosti a pohodlí a snižuje energii nárazu. Celkově se jedná o velmi podařenou přilbu, lehkou a méně objemnou. Palec nahoru za dobře promyšlený koncept.

Názor redakce:

Helmy POC nesedí každému a z vlastní zkušenosti vím, že je třeba vybírat a zkoušet. Ale pokud najdete tu pravou, nebudete litovat. Má současná helma POC váží jen o několik gramů více než přilba na kolo a při lyžování o ní téměř nevím. Takže už se těším, až vyzkouším nový Fornix na kopci.