Autorem textu je Roman Čech, dlouholetý návštěvník střediska Borno

Borno - Monte Altissimo je velmi kompaktní lyžařský areál, využívající tři páteřní čtyřsedačkové lanovky.

Areál je šikovně rozdělen do tří pater - v nejsspodnějším se vine modrá sjezdovka, kterou obsluhuje 4sedačková lanovka a dětský pás. Sjezdovka v délce cca 500 m splňuje vše pro výuku začínajících lyžařů a příjemně uvolňuje horní část areálu pro zdatnější lyžaře. I při nízké nadmořské výšce je sjezdovka vždy dobře upravena a zásobena i umělým sněhem.

Na hlavní část areálu zbývají dvě patra, které obsáhnou dvě 4sedačkové lanovky a jimiž prochází černá sjezdovka Ogne. V mezistanici dvou těchto lanovek je příjemné občerstvení s dalším lyžařským pásem pro začátečníky a bobový svah.

Z nejvyššího vrcholku Monte Altissimo, kde je parádní restaurace, je fenomenální výhled jak na vrcholky oblasti Orobie, tak dolů na jezero Iseo. Dolů se lze pustit modrou sjezdovkou Pian d Aprile, která dole navazuje na černou Ogne a společně nabídnou lyžaři skoro 4 km dlouhý sjezd. Levou stranou se lze pustit zábavnou červenou Col de Serf, středem areálu vede slalomák Direttissima a mezi těmito hlavními tahy jsou ještě další modrá Pagherola a červená Regina.

Areál se rozkládá ve ve výšce 1 000 až 1 700 m nad mořem a je příjemně rodinně klidný, užijí si tu však nejen malé, ale i sportovnější děti. Vzhledem k absenci front a nulovým traverzům lze z kopce denně najezdit bez problémů jako v jiných alpských areálech. Méně komfortní jsou jen neodpojitelné, tedy pomalejší lanovky. Vzhledem k ceně denního skipasu ve vedlejší sezóně pod 30 euro za dospělého a za polovic za dítě nabízí až neuvěřitelný poměr ceny a výkonu.

Přístup na svah vede ze dvou parkovišť - vyšší je v těsné blízkosti hlavní restaurace, kas a půjčoven vybavení. Spodní parkoviště se využívá jen při vysoké návštěvnosti a i to je v pohodlné blízkosti svahu.

Více informaci na www.bornoskiarea.it