Ondřej startoval ve Světovém poháru v Lake Louise dohromady už osmkrát – čtyřikrát ve sjezdu a čtyřikrát v super-G. O víkendu tak přidá další dva starty v tomto kanadském středisku. Zatím se mu tady nedařilo tolik, jak by si náš nejlepší sjezdař uplynulých sezon představoval. Nejlépe tu skončil v roce 2010, kdy na 33. místě skončil jen kousek za bodovanými příčkami ve sjezdu. V super-G je jeho dosavadní maximum v Lake Louise 41. místo.

V letošní sezoně je to pro Ondru třetí start ve Světovém poháru. Po obřím slalomu v rakouském Söldenu a slalomu speciál ve finském Levi se tak poprvé v letošní sezoně postaví náš sjezdař na start rychlostní disciplíny.

Ondra i jeho trenér a bratr v jedné osobě Tomáš Bank doufají, že se jim o víkendu podaří výsledky z předchozích sezon v Lake Louise překonat. Vzhledem k tomu, že Ondra ani v jedné ze zmíněných disciplín dlouho nestartoval, zůstávají ovšem oba „Bankové“ logicky s ambicemi nohama na zemi.

Pro Ondřeje to bude možná trošku nezvyk. Kvůli zdravotním komplikacím před minulou sezonou totiž vynechal část se sjezdy a super-G. V rychlostních disciplínách naposledy startoval ještě v roce 2011. Poslední sjezd absolvoval v norském Kvitfjellu na Světovém poháru v březnu 2011, super-G naposledy jel na domácím mistrovství ve Špindlerově mlýně taktéž v březnu 2011.

V sobotu startuje v Lake Louise sjezd Světového poháru v 19:30 středoevropského času, super-G pak v neděli v 19:00.

Zdroj: Tomáš Bank/Czech-ski.com