Kryštof Krýzl a Filip Trejbal zůstali ve Finsku po závodech Světového poháru. Ve středu a ve čtvrtek se jely obří slalomy, ve kterých startoval jen Kryštof. První den mu závod nevyšel, když chyboval a bohužel nedokončil první kolo. Druhý den si částečně spravil chuť, když dokázal opět v obřím slalomu v součtu obou kol zajet 25. čas a připsal si tak první letošní body do Evropského poháru.

Slalom speciál je tradičně silnější disciplínou našich reprezentantů a na výkonech i výsledcích Kryštofa i Filipa to bylo znát. V sobotu se oba naši reprezentanti dokázali dostat do bodované třicítky. Filip Trejbal bral své první letošní body za 22. místo v konkurenci celkem 109 závodníků. V českém minisouboji byl však Filip pomalejší. Kryštof, kterému se ve slalomu daří již od loňské sezony, vybojoval výborné dvanácté místo. Filip Trejbal si pak díky svému 22. místu zajistil příjemné FIS body – 18,23. Kryštof se svým výsledkovým maximem čekal až na poslední den ve Finsku.

A právě v neděli Kryštof ukázal, že body ve Světovém poháru nesbírá náhodou. Do evropského slalomu startoval s číslem devět a stejnou příčku obsadil nakonec po výborných výkonech v obou kolech i ve výsledkové listině. Na vítězného Larse Eltona Myhrera z Norska ztratil v součtu obou kol necelých devět desetin vteřiny. Umístění v první desítce slalomu Evropského poháru znamenalo pro Kryštofa vylepšení letošních FIS bodů na hodnotu 10,77. Filipovi bohužel nedělní slalom nevyšel, když vypadl.

V průběžném hodnocení Evropského poháru patří Kryštofovi 18. místo se ziskem 57 bodů, Filip je zatím 56. Naši reprezentanti se nyní vrací zpět do Evropy. Na programu jsou dále závody Světového poháru v americkém Beaver Creek, kde se na přelomu listopadu a prosince jede mimo jiných disciplín také obří slalom.

Zdroj: www.czech-ski.com