Saslong je náročnou sjezdovkou, na níž můžeme po odchodu Michaela Walchhofera do lyžařské penze, jen těžko hledat favorita. Sjezdovka je členitá s nepříjemnými terénními zlomy a zatáčkami, kde na závodníky působí značné přetížení. Dlouhý skok asi po 40 vteřinách jízdy dělá závodníkům potíže. Důvodem je často zatočená brána, která následuje. Nechme se překvapit, jak to bude vypadat letos.

Šance na vítězství má rozhodně Nor Svindal, který v této sezoně jezdí rychlostní disciplíny skvěle. Jenže právě Saslong Svindalovi nesedí. Nikdy v kariéře tu nebyl na „bedně“. Jeho nejlepším umístěním je 4. příčka z loňského Super G. Tehdy se také po dlouhé době nejel sjezd. Mlha, špatná viditelnost a vítr to nedovolily.

Ženy budou závodit ve francouzském Val d´Isère, kde minulý týden závodili muži a domácí hvězda Alexis Pinturault, který vyhrál svůj první závod SP v kariéře, řekl, že „těžší sjezdovku ve Světovém poháru nenajdete“. O tomto tvrzení se dá jistě polemizovat, jedno je ale jasné – sjezdařky nečeká nic lehkého.

V týdnu byla média plná rozepře mezi hvězdami Vonnovou a Mazeovou. Lindsey při dojezdu do cíle utrousila nějaké to nesportovní slůvko a trenér Slovinky to slyšel. Tím pádem byl oheň na střeše a další mediální shon kolem americké lyžařky. Myslím, že Vonnové pozornost novinářů nevadí, ale i ona je jen člověk a potřebuje si občas oddechnout. Proto jsem zvědav, jak si povede ve Francii.

Všechny závody můžete sledovat živě na Eurosportu.

Dominik Kárník, komentátor Eurosportu


Závod v super G žen ve Val d´Isère byl z důvodu sněžení zrušen.Výsledky sjezdu mužů ve Val Gardeně 15. 12. 2012:

1. místo - Steven Nyman

2. místo - Rok Perko

3. místo - Erik Guay

Výsledky tipovací soutěže ke sjezdu mužů:

1. místo - Petr Bílý

(tip - 1. Aksel Lund Svindal, 2. Klaus Kroell, 3. Erik Guay)

2. místo - Petr Bartoš

(tip - 1. Aksel Lund Svindal, 2. Klaus Kroell, 3. Erik Guay)

3. místo - Miroslav Szotkowski

(tip - 1. Aksel Lund Svindal, 2. Klaus Kroell, 3. Erik Guay)

První a druhé místo neuhodl nikdo, pouze tři soutěžící uhodli třetí místo. O jejich pořadí rozhodlo rychlejší doručení odpovědi.

Ceny pro vítěze:

1. místo – batoh z kolekce SNOW a roční předplatné časopisu SNOW

2. a 3. místo – roční předplatné časopisu SNOW


Výhercům gratulujeme a všem ostatním soutěžícím děkujeme za účast.