Jedná se o zcela unikátní systém vytrvalostního závodu na lyžích a snowboardech, který se koná v noci, a to přesně mezi sedmou hodinou večerní a sedmou hodinou ranní. Soutěžící závodí buďto jako jednotlivci, nebo jako dvoučlenné týmy. A účelem závodu je co nejčetnější průjezd měřeným úsekem sjezdovky, jejíž délka činí skoro 1300 metrů.

Ten, kdo projede tímto úsekem v časovém limitu 12 hodin nejvícekrát, vyhrává. V rámci týmů se průjezdy sčítají, přičemž účastníci se na trati střídají.

Mimo sportovní části celého projektu se mohou nejen samotní závodníci, ale hlavně jejich podpůrné týmy a diváci těšit na doprovodný program v podobě super zásobených barů, kvalitní hudební kulisy, krásných hostesek a soutěží.

„Před několika lety jsem podobnou akci viděl v jednom z alpských středisek a celková atmosféra, počet přihlížejících diváků a opravdové sportovní výkony zúčastněných mě nadchli natolik, že jsem si řekl, že tohle musíme představit v ČR“, řekl Jaroslav Krejčí, ředitel sportovního areálu Monínec

K dnešnímu dni je již přihlášeno několik desítek jednotlivců i týmů. Svou účast zvažují dokonce i některé známé osobnosti, které si chtějí vyzkoušet tuto netradiční sportovní disciplínu. Zdá se tedy, že se můžeme těšit na drsný závod plný extrémních situací i vtipných momentů.

Počet startujících je omezen!

Registrujte se co nejdříve zde!!!Dark SNOW Monínec se koná 22. února. Detailní informaci brzy najdete SNOW.CZ. Více o loňském ročníku pak zde: http://snow.cz/…c-fotoreport


Propozice závodu MONÍNEC SKI MARATON 2013

Termín: 18. 1. 2013

Místo: Ski areál Monínec

Účastní se jednotlivci a dvoučlenná družstva. Minimální věk účastníků je 15 let (nutné dobrozdání rodičů). Závodu se nesmí účastnit aktivní ani bývalí závodní lyžaři!!
Podstatou závodu je co nejčetnější projetí sjezdovky, tedy elektronicky měřeného úseku.
Jedná se o 12hodinový časový limit, kdy vítězí jednotlivec a družstvo s největším počtem projetých kol. Závod končí uzavřením vstupu na lanovku.
Start závodu 19.00 hod. Ukončení závodu 07.00 hod.
Registrace závodníků probíhá na webové adrese http://sport-reg.cz/registrace?… a na místě v den závodu od 12.00 do 17.00 hodin.
Trať je designována jako superobří slalom s jedním skokem a hromadným startem stylem Le Mans. Závodník uběhne 70metrový úsek před vyjetím na trať.
Neprojede-li každý jednotlivý závodník, ať už jednotlivec, nebo člen týmu v časovém úseku dvou hodin měřeným úsekem, je automaticky diskvalifikován.
Protesty proti regulérnosti chování jednotlivých družstev na trati je možno podat do 30 minut po ukončení závodu /poplatek za podání protestu je 500,-Kč a je složen zároveň s oficiálním protestem do rukou ředitele závodu/

Povinná výbava

lyže nebo snowboard
ochranná přílba
chránič páteře není povinný, ale doporučujeme jej

Startovné

Jednotlivci – 1 000 Kč
Družstva – 1 500 Kč
V ceně startovného je občerstvení a nápoje v průběhu závodu a zázemí v sále pro závodníky + 2 permanentky na následující den včetně večerního lyžování v ceně 800 Kč.

Každý závodník obdrží u prezentace balíček obsahující 1 ks čísla pro závodníky (vratné spolu s čipem), mikročip (proti záloze 500 Kč) a upomínkový předmět.


Výhry

Jednotlivci 1. místo

pobyt v hotelu Monínec včetně snídaně a volným vstupem do wellness pro 2 osoby
lyže I Love SNOW
bunda Volkl
taška přes rameno Snow
předplatné časopisu Snow

Jednotlivci 2. místo

pobyt ve ski apartmánech Monínec pro 2 osoby
sofshellová bunda Völkl
taška přes rameno SNOW

Jednotlivci 3. místo

poukaz na konzumaci v hodnotě Kč 1 000 Kč v restauraci M2 nebo v restauraci hotelu Monínec
brýle SNOW
taška přes rameno SNOW

Družstva 1. místo

pobyt v hotelu Monínec včetně snídaně a volným vstupem do wellness pro 4 osoby
2 x sofshellová bunda Völkl
2 x taška přes rameno SNOW
voucher na konzumaci pro dva v restauraci Stará promiň

Družstva 2. místo

pobyt ve ski apartmánech Monínec pro 4 osoby
sofshellová bunda Völkl
taška přes rameno SNOW
2 x brýle SNOW

voucher na konzumaci pro dva v restauraci Stará promiň

Družstva 3. místo

poukaz na konzumaci v hodnotě Kč 1.000,- v restauraci M2 nebo v restauraci hotelu Monínec
2 x předplatné časopisu
voucher na konzumaci pro dva v restauraci Stará promiň