Nudismus je ve většině lyžařských středisek velmi neobvyklý, ale historie zná i výjimky.

V rakouském Obertraunu svého času otevřeli oficiální nudistickou trať – pro běžkaře. Ve výšce 1 700 m n. m. se nazí lyžaři mohli pohybovat na 4 km dlouhém okruhu. Je těžké vybrat nejvhodnější termín – buď podstupujete riziko zmrznutí, nebo spálení kůže. Štamgasti doporučovali slunné dny na přelomu února a března. Později v březnu už slunce dost pálí, ale použije-li se silná vrstva krému, lze se opálit skutečně všude. Bohužel „nudistická stopa“ se od roku 2007 už neudržuje.

Ačkoliv lyžařů-nudistů je na světě velmi málo, popularita nudismu přeci jen přiměla i další resorty pořádat akce pro jeho příznivce, byť s minimálním oblečením.

V kalifornském Squaw Valley se na konci ledna pořádával závod ve spodním prádle k výročí natočení kultovního lyžařského filmu Hot Dog. V coloradském Telluride se jezdil slalom v bikinách a v Crested Butte se zase tradičně konal masový nudistický den v poslední den lyžařské sezóny. V roce 1998 bohužel došlo k incidentu, kdy opilý nudista házel plechovky na policistu, a od té doby je akce zakázána.

Lyžařští milovníci nudismu tedy v současnosti na svou novou mekku čekají.


Upozornění pro nové sympatizanty nudistického lyžování – tento sport má i některá specifická rizika, jak naznačují videoklipy: