Více než čtvrtstoletí bylo touto dobou Charlese možno zastihnout na svazích v okolí zimního střediska Klosters na západě helvétské konfederace. Ale "letos nepočítá s lyžařskými prázdninami, aby snížil svou odpovědnost za (vypouštění) emisí oxidu uhličitého", citovala zdroj agentura AFP.

Princovo rozhodnutí může souviset s ostrou kritikou, které se Charlesovi dostává od ochránců životního prostředí za chystaný přelet Atlantiku. Charles se i s početným štábem dvou desítek spolupracovníků chystá příští týden do New Yorku, kde mu má bývalý americký viceprezident Al Gore předat cenu - za přínos k ochraně životního prostředí. Ministr životního prostředí David Miliband se už v jednom londýnském večerníku ironicky dotázal, zda cena je až tak těžká, že by ji snad princ sám neunesl. Buckinghamský palác bránil princův výlet tvrzením, že dvoudenní cesta se uskuteční na žádost britské diplomacie a že bude obsahovat vícero povinností. Kritiku ekologů, obviňujících následníka ze "zeleného pokrytectví", však neumlčel.

Charles se již loni zapřisáhl, že bude brát v potaz dopad svých aktivit na životní prostředí. Kupříkladu se zařekl, že místo zvlášť pronajatých letounů bude používat běžné linky.