Při vyšších vadách a rychlostech dokonce můžete osoby či předměty ve větších vzdálenostech přehlédnout.
Třeba takto:Velmi zákeřný může být při velkých rychlostech na svahu astigmatismus. Astigmatismus, nepravidelné zakřivení rohovky, totiž způsobuje, že reálný obraz je na naši sítnici zobrazován různě zdeformován. Výsledkem je opět špatný odhad vzdálenosti. A pozor – ne všechny kontaktní čočky umí astigmatismus korigovat!


Tak co s tím? Už jste přemýšleli o laserové operaci očí?

„Obtíže při sportu jsou právě jednou z hlavních příčin, proč se na nás lidé obracejí. Naštěstí máme dnes k dispozici bezpečné a spolehlivé zákroky, které nijak nesnižují odolnost oka a zajistí vysokou kvalitu vidění,“ upozorňuje na možnou cestu primářka Oční kliniky NeoVize v Brně, MUDr. Věra Kalandrová.

Pro „brýlaté“ sportovce nabízí moderní oční medicína optimální řešení v podobě laserového odstranění dioptrické vady. Zákrok, který je vysoce bezpečný a se zaručenými výsledky. Na Oční klinice NeoVize v Brně a na Oční klinice DuoVize v Praze nabízí moderní způsob léčby dioptrických vad femtosekundovým a excimerovým laserem - zákrok NeoLASIK HD, který je zárukou nejvyšší kvality zraku. „Podkladem pro práci laseru je digitální mapa oka zkonstruovaná na základě měření oka speciálním přístrojem, který měří optickou soustavu oka v několika stech bodech. Dokáže zachytit a popsat i drobné, ale zrakově velmi významné nepravidelnosti optického systému oka, které v průběhu zákroku pak laser také ošetřuje,“ vysvětluje primářka Kalandrová.

A co je pro sportovce u těchto metod nejdůležitější? Výkon je nebolestivý a rekonvalescence probíhá velmi rychle a k pravidelným sportovním aktivitám se vrací po krátké přestávce.

Více informací na www.duovize.cz a www.neovize.cz.