Velkým spolufavoritem je Ted Ligety, který v sezóně tři ze čtyř závodů obřího slalomu vyhrál a v jednom skončil třetí. V Adelbodenu se mu však zatím nikdy nepodařilo vystoupit na stupně vítězů. V jeho neprospěch též hraje fakt, že posledním Američanem na nejvyšším stupni je Bode Miller ze sezóny 2002, kdy exceloval ve slalomu a posledním americkým vítězem v obřím slalomu v Adelbodenu byl dokonce v roce 1966 William Kidd. Rozhodně se na závody těší více než 40 tisíc nadšených diváků, kteří vytváří jednu z nejhlasitějších kulis v celém seriálu světového poháru. Závodníci je mají během jízdy vlevo a pak po terénním zlomu pod sebou kolem cílového prostoru.

V závodě se objeví i současný nejlepší český lyžař Kryštof Krýzl, který má na Adelboden docela příjemné vzpomínky. Vloni zde skončil na 21. místě, což byl jeho jediný úspěch v obřím slalomu v celé minulé sezóně, a o den později se dokonce vyšvihl na skvělé 12. místo ve slalomu. Letos se po závodech v Záhřebu, kde opět bral body ve slalomu, soustředil na trénink obřího slalomu, aby si mohl v Adelbodenu připomenout loňskou radost.

Slovenský reprezentant Adam Žampa se postupně posouvá mezi širší světovou elitu. I on v Záhřebu bodoval ve slalomu; v obřím slalomu má zatím body jen ze Soldenu. Vloni zde již Adam v obou disciplínách startoval, ale s vysokým startovním číslem příliš riskoval a nedokončil ani v jednom závodě první kolo.


Soutěž ke slalomu mužů byla ukončena. Děkujeme všem soutěžícím za účast.


Výsledky slalomu mužů v Adelbodenu 13. 1. 2013:

1. místo - Marcel Hirscher

2. místo - Mario Matt

3. místo - Manfred Mölgg

Výsledky tipovací soutěže ke slalomu mužů:

1. místo - Filip Tichý

(tip - 1. Marcel Hirscher, 2. Mario Matt, 3. Manfred Mölgg)

2. místo - Lenka Vlčková

(tip - 1. Marcel Hirscher, 2. Mario Matt, 3. Mattias Hargin)

3. místo - Tomáš Konečný

(tip - 1. Marcel Hirscher, 2. Mario Matt, 3. André Myhrer)

Všechna tři místa na stupních vítězů správně uhodl pouze jeden soutěžící, první a druhé místo správně trefili dva soutěžící, u kterých o pořadí rozhodl čas odeslání odpovědi.Výsledky obřího slalomu mužů v Adelbodenu 12. 1. 2013:

1. místo - Ted Ligety

2. místo - Fritz Dopfer

3. místo - Felix NeureutherVýsledky tipovací soutěže ke slalomu mužů:

1. místo - Martin Bureš

(tip - 1. Ted Ligety, 2. Aksel Lund Svindal, 3. Marcel Hirscher)

2. místo - Ladislav Šimon

(tip - 1. Ted Ligety, 2. Marcel Hirscher, 3. Alexis Pinturault)

3. místo - Lucie Majstryszinová

(tip - 1. Ted Ligety, 2. Marcel Hirscher, 3. Alexis Pinturault)

První místo uhodlo 28 soutěžících, druhé a třetí místo neuhodl nikdo, proto o pořadí rozhodl čas odeslání odpovědí.


Ceny pro vítěze:

1. místo – sjezdové hole Birki v designu SNOW2. a 3. místo – roční předplatné časopisu SNOW
Výhercům gratulujeme, ohledně předání výhry je budeme kontaktovat emailem. Všem ostatním soutěžícím děkujeme za účast a těšíme se na další soutěže s Eurosportem a Světovým pohárem v alpském lyžování.