21. místo Kryštofa Krýzla ve slalomu v Adelbodenu

„Je to dobrý, jsem samozřejmě spokojený s body, ale patnáctka by byla lepší. Tady mi super vyšlo první kolo, minule v Záhřebu zase druhý. Potřebuju to zkombinovat a bude to ideální,“ smál se náš elitní sjezdař Kryštof Krýzl po závodě. Jeho kolega Filip Trejbal bohužel nedokončil první kolo.

V prvním kole chybovalo relativně hodně sjezdařů včetně Filipa Trejbala, což svědčilo o náročnosti trati. Kryštof Krýzl se s ní ale se startovním číslem 28 vypořádal bez problémů a zajel skvělý čas 57,69. „Jelo se mi fakt dobře, pořád jsem měl pocit, že to můžu pouštět rychle dolů. Měl jsem dobrej rytmus, asi to byla fakt dobrá jízda,“ tušil Kryštof. Jeho čas po prvním kole znamenal ztrátu dvou vteřin na vedoucího Itala Moelgga a postup do druhého kola z výtečného 16. místa. Závod byl rozjetý výborně. „Chtěl jsem to zkusit, využít tu pozici. Formu mám, tak jí chci prodat,“ neskrýval Kryštof ambice po skvělém prvním kole.

Kryštof nastoupil do druhého kola agresivně a vypadalo to, že předvede svůj obvyklý dravý výkon, který ho ve druhých kolech pravidelně posunuje vzhůru výsledkovou listinou. „Chtěl jsem to jet na hraně rizika, ale párkrát jsem se nechal vyhodit z rytmu. Pak jsem tam jednou málem vyletěl ven, bylo to na hraně. Prostě to nebyla úplně povedená jizda,“ konstatoval Kryštof. Po několika zmíněných drobných chybách byl jeho čas až 22., což ve výsledkové listině stačilo na konečné 21. místo. „Bylo to postavený dost zavřeně, a já jsem to prostě nezvládl tak jako v prvním kole,“ neskrýval Kryštof své chyby.

O dalších plánech před blížícím se světovým šampionátem ve Schladmingu má zatím jasno. „Budeme tady zůstávat až do závodů ve Wengenu, pak se tam přesuneme. Potřebuju nové slalomky, už mám maličkou hranu od broušení. Tak musíme nějaký vybrat a měly by vydržet až do mistrovství světa,“ plánuje náš nejlepší slalomář Kryštof Krýzl.

Klára Křížová ve sjezdu pouze 2 vteřiny za vítězkou

Klára Křížová vytrvale bojuje o umístění v elitní třicítce Světového poháru ve sjezdu a super-g a dnes byla opravdu velmi blízko. Její výkon by v mnoha jiných závodech stačil na umístění v první dvacítce, někdy možná i v první patnáctce. Ve sjezdu ve Svatém Antonu předvedla naše reprezentnatka fantastický čas 1:16,88 a na vítěznou Alice McKennisovou v cíli ztrácela jen 2,26 setin vteřiny. „Trochu mě to mrzí, dnes to bylo opravdu o fous,“ přiznala teprve třiadvacetiletá reprezentantka. A dobře věděla, že mohla jet asi ještě lépe. „Hned na startu mi bohužel uklouzla hůlka. Docela mě to rozhodilo a chvíli jsem se s tím nemohla srovnat. Taky podle toho vypadaly ty mezičasy. Ale druhou polovinu trati jsem už jela dobře. Z toho mám radost, protože to je náročná technická pasáž,“ hodnotila Klára svou jízdu.

Ve Svatém Antonu startovala premiérově, takže to pro ni bylo i nové prostředí. „Jela jsem tady poprvé. Trénink byl dost náročný, trať byla dost těžká a místy ledovatá, takže nám to dalo docela dost zabrat. Dnes to bylo jiné, napadlo hodně nového sněhu, takže oproti tréninku to bylo místy dost měkké,“ popsala Klára podmínky na trati.

Celý závod byl nesmírně vyrovnaný. Ve výsledkové listině se srovnalo neuvěřitelných 37 závodnic do rozmezí dvou vteřin. Sjezdařka na 20. místě ztratila na vítězku pouhou vteřinu. „Bylo to opravdu hrozně vyrovnaný. O to víc mě mrzí ta hůlka na startu. Těžko říct, jak by vypadal výsledný čas, kdybych odstartovala normálně. Ale jak se říká, kdyby - chyby,“ vzala česká sjezdařská jednička své zaváhání na startu s nadhledem.

O dalším programu má jasno a samozřejmě už se těší i na mistrovství světa do Schladmingu. „Zítra tady jedeme ještě super-g a od úterý tu začíná také Evropský pohár. To se pojedou dva sjezdy, tak k tomu se zatím upínám. Příště už mi ten sjezd musí vyjít. Jen nedělat blbosti a bude to tam,“ uzavírá s úsměvem Klára Křížová své hodnocení. Je vidět, že věčný optimismus a dobrá nálada naši elitní sjezdařku nikdy neopouštějí.

Kateřina Pauláthová na bedně v GaPa

„Vítězství mi uniklo pouze o 8 setin, ale vyjela jsem si své doposud nejlepší FIS body v obřáku - 15,74!“ radovala se sympatická sjezdařka.

Naše nejlepší závodnice v obřím slalomu Kateřina Pauláthová o sobě zase dala pořádně vědět. V závodu FIS v německém Garmischi právě ve své nejoblíbenější disciplíně našla jen jednu přemožitelku a brala skvělé druhé místo. „Dnes jsem odstartovala s číslem 14, start byl o něco výš než obvykle a trať byla delší a náročnější. V 1. kole jsem zajela poměrně slušnou jízdu, ale s několika menšími chybami,“ hodnotila Kateřina své vystoupení v prvním kole.

Její čas 1:05,09 stačil na průběžné třetí místo a naše dravá reprezentantka tak mohla pomýšlet na příčky nejvyšší. „Do druhého kola jsem startovala s třetím nejlepším časem, tak jsem se do toho pustila s větší vervou,“ popisovala Kateřina svou jízdu a na výsledném čase to bylo pořádně vidět. Ve druhém kole předvedla druhou nejrychlejší jízdu ze všech, jen Norka Tvibergová byla o pouhé čtyři setiny rychlejší. Ta však o medailové příčky nebojovala. Kateřina ano a skoro dosáhla až na tu nejvyšší. „Vítězství mi uniklo pouze o 8 setin, ale svým výkonem jsem si vyjela své doposud nejlepší FIS body v obřáku - 15,74!“ radovala se Kateřina po závodě. O nějakém smutku z druhého místa tedy nemohla být ani řeč.

Německý Garmisch – Partenkirchen bude mít Kateřina asi už vždycky ráda. „V Garmischi se mi prostě daří! Už několikrát se mi zde podařilo vystoupat až na stupně vítězů,“ potvrzuje Kateřina svou náklonnost k německému středisku. Jen za poslední rok tu startovala hned pětkrát a pokaždé z toho byl skvělý výsledek. Jednou zde vyhrála, dvakrát skončila na druhém místě, jednou byla třetí a jednou pátá. V jaké disciplíně? Ano, samozřejmě v obřím slalomu… A to tady v neděli podle svých slov startovala skoro náhodou. „Zastavili jsme se tady jen na jeden závod při cestě na Světový pohár do Flachau. V Rakouskou absolvuji noční závod ve slalomu, tak mi držte palce,“ vzkazuje věčně usměvavá Kateřina Pauláthová na svém webu.

Zdroj: www.czech-ski.com