„Závod mi skvěle vyšel! Jely mi lyže, dařilo se mi technicky, trať jsem projela rychle bez zásadní chyby, prostě výborný den. Mám velkou radost! Důležité je pro mě jak vlastní vítězství a dobrá jízda, tak i vyjeté FIS body, 10,36 je můj zdaleka nejlepší výkon v kariéře, dosud jsme měla výsledky kolem třicítky,“ komentovala svůj mistrovský výkon třiadvacetiletá česká reprezentantka. Závodilo se za poměrně nízkých teplot, v sobotu při závodě ukázal teploměr minus jedenáct. „To k našemu sportu patří, nejvíc trpí samozřejmě obličej. Já už mám vyzkoušeno, že mi nejvíce vyhovuje namazat se vazelínou. Na trati to člověk ani nevnímá, nejhorší je to po dojezdu v cíli. Vydýcháváš, k tomu si uvědomíš, jak za tu minutu stačil obličej promrznout, a pak to pěkně pálí, jak to přichází k sobě,“ připomenula Klára, že alpští lyžaři se kromě trati musí vypořádat s nástrahami počasí.

Na svůj sobotní mistrovský závod navázala ve stejný den slušným výsledkem v Superkombinaci, kde skončila čtvrtá.

V dnešním sjezdu Evropského poháru ve stejném středisku skončila sedmá a získala tak další cenné body do celkového hodnocení EP. „Dnešek už to nebylo vítězství, ale třetí nejlepší letošní výsledek se počítá,“ zhodnotila Křížová svůj dnešní výkon.

Česká rychlostní specialistka má letos za sebou již čtyři starty ve Světovém poháru, daří se jí především v evropské soutěži, v prosinci byla třetí ve sjezdu EP ve Svatém Mořici, v půlce ledna čtvrtá v rakouském St. Antonu. Úřadující mistryně ČR v super-G a Superkombinaci, dcera slavné české sjezdařky Olgy Charvátové-Křížové, drží aktuálně nejlepší pozici z českých závodnic v Evropském poháru a je jistě naší nejlepší alpskou lyžařkou v rychlostních disciplínách.

Klára Křížová, aktuální výsledky:

28. 1. 2012, Jasná (SVK), Evropský pohár, sjezd: 7. místo
26. 1. 2012, Jasná (SVK), Mezinárodní mistrovství Slovenska, Superkombinace: 4. místo
26. 1. 2012, Jasná (SVK), Mezinárodní mistrovství Slovenska, SuperG: 1. Místo

FIS Evropský pohár 2013 v alpských disciplínách, aktuální pořadí:

Sjezd: 6. místo, 175 bodů
SuperG: 33. místo, 33 bodů
Celkově: 32. místo, 191 bodů

Aktuální žebříček FIS 7th FIS Points list 2012/2013:

Sjezd: 63. místo, 27,12 bodu
SuperG: 139. místo, 29,75 bodu*
Superkombinace: 111. místo, 55.29 bodu
* Jak psáno výše, výsledek z Jasné zařadí Křížovou na úroveň 75. Místa v super-G

Naše specialistka na rychlostní disciplíny plánuje ještě zítra nastoupit na start sjezdu v rámci Mezinárodního mistrovství Slovenska. Pak už se její pozornost pomalu začne upírat na nadcházející únorový světový šampionát. K němu se ještě podrobněji vrátíme, aktuální postřeh Kláry Křížové přinášíme už teď: “Na mistrovství vidím svoji největší šanci ve sjezdu, chci dosáhnout do první dvacítky.“ Její dosavadní výsledky v letošní sezóně ukazují, že nemluví naprázdno a že může být příjemným překvapením v našich barvách. Uvidíme.

Zdroj: www.czech-ski.com