Ve slovenské Jasné se v těchto dnech koná Mezinárodní mistrovství Slovenska spojené s několika závody Evropského poháru. A Kláře se opět dařilo. „Jsem spokojená. Byla dobrá to agresivní jízda, takto chci jezdit i dále. Závod se jel na stejném kopci jako předchozí Super G, jen jsme samozřejmě startovaly výše. Podmínky už se ale zhoršily, v trati už byla místy vyjetá a rozježděná koryta, navíc podklad hodně přimrzl,“ popisovala Klára dnešní závod. A pokračovala: “Od rána se začal zvedat vítr, na skoku mi zrovna pěkně fouklo zezadu a letěla jsem dál než při tréninku, bylo to pěkných 20 metrů. Jezdíme určitě rychlostí kolem 100 km v hodině, a kdyby mi bývalo fouklo zespodu pod lyže, asi by mě to pěkně rozhodilo. Ale zvládla jsem to a dojela si pro perfektní výsledek.“ Projevilo se také, že trénovala a závodila několik dní na stejném místě. Ostatní závodnice měly stejné podmínky, ale Klára se zřejmě učí rychleji. Za vítěznou Ilke Stuhec ze Slovinska, která patří do první světové třicítky, zaostala o pouhé dvě desetinky, porazila i vedoucí závodnici sjezdu Evropského poháru Italku Sofii Goggia. Skvělé!

Po Evropském poháru pokračoval hned další sjezd, tentokrát v rámci Mistrovství Slovenska, ale protože vítr sílil, pořadatelé ho nakonec po necelé třicítce závodnic předčasně ukončili. Výsledky se nicméně počítaly, Klára skončila na pěkném čtvrtém místě. “To už začínalo být kvůli větru i malinko nebezpečné, jsem ráda, že jsem to v pořádku dojela,“ vysvětlila Křížová. Jak jsme již psali výše, závod Evropského poháru byl zajímavě bodově ohodnocen, 12,23 FIS bodů zařadí Kláru na úroveň světové padesátky v žebříčku sjezdu. Připomínáme, že už v sobotu předvedla v Jasné další výborný výkon, když se stala Mezinárodní mistryní Slovenska v Super G.

Klára Křížová, aktuální výsledky:

29. 1. 2013, 28.1. 2013, Jasná (SVK), Evropský pohár, sjezd: 2. místo
29. 1. 2013, Jasná (SVK), Mezinárodní mistrovství Slovenska, sjezd: 4. místo
28. 1. 2013, Jasná (SVK), Evropský pohár, sjezd: 7. místo
26. 1. 2013, Jasná (SVK), Mezinárodní mistrovství Slovenska, Superkombinace: 4. místo
26. 1. 2013, Jasná (SVK), Mezinárodní mistrovství Slovenska, SuperG: 1. Místo

FIS Evropský pohár 2013 v alpských disciplínách, aktuální pořadí:

Sjezd: 6. místo, 255 bodů
Super G: 33. místo, 16 bodů
Celkově: 21. místo, 271 bodů

Aktuální žebříček FIS 8th FIS Points list 2012/2013, platný od 30. 1. 2013*:

Sjezd: 64. místo, 27,12 bodu
Super G: 85. místo, 20,87 bodu
Superkombinace: 107. místo, 54.65 bodu
*již vydáno

Česká rychlostní specialistka má letos za sebou již čtyři starty ve Světovém poháru, daří se jí především v evropské soutěži, před dnešním druhým místem byla ještě v prosinci třetí ve sjezdu EP ve Svatém Mořici, v půlce ledna čtvrtá v rakouském St. Antonu. Úřadující mistryně ČR v SuperG a Superkombinaci, dcera slavné české sjezdařky Olgy Charvátové-Křížové, drží aktuálně nejlepší pozici z českých závodnic v Evropském poháru a je jistě naší nejlepší alpskou lyžařkou v rychlostních disciplínách.